Як постороіть каркасний будинок своїми руками. каркасний прибудуй з вісп до будинку своїми руками.

Каркасні будинки за своїми якісними характеристиками не поступаються цегляним і навіть перевершують їх по усадки і теплоізоляційним властивостям. Виконуються каркасні конструкції з пиломатеріалів, що пройшли перевірку навантаження.
Вам знадобиться
 • - азбестоцементні труби
 • - цемент
 • - дошки
 • - щебінь
 • - пісок
 • - листи ОСП
 • - руберойд
 • - ондулін
 • - пергамін
 • - шурупи
 • - цвяхи
Інструкція
1
Для легкого одноповерхового будинку, зведеного за каркасною технологією, підійде стовпової фундамент із азбестоцементних труб, заповнених бетонним розчином. Одне з головних переваг такої підстави - відсутність необхідності чекати близько одного місяця повного затвердіння цементу.
2
За допомогою бензо-бура виконайте в землі поглиблення діаметром 20см і глибиною близько метра. Залишайте між стовпами відстань в 90 см. У готові отвори встановіть, вирівнюючи за рівнем і схилу, труби з азбестоцементу довжиною 130см і внутрішнім діаметром 10 см.
3
Обсипте стовпи піском, пролийте його водою і утрамбуйте. Заповніть труби розчином. Приготуйте його, взявши на одну частину цементу п'ять частин щебеню і чотири - піску. У ті труби, які послужать опорою лагам статі, встановіть кріпильні пластини.
4
Приступаючи до виготовлення каркаса, виконайте нижню обв'язку з дощок 15х5 см. При цьому укладайте їх на ребро на стовпової фундамент. Спочатку шурупами з'єднайте по кутах внутрішні дошки обв'язки, до них прикріпіть середні, до середніх - зовнішні.
5
Вирівняйте рубанком верхню частину дощок, перевірте рівень, кути і діагоналі обв'язки. Позначте місця розташування лаг підлоги. Виконайте за допомогою електричного лобзика і стамески пази на внутрішніх дошках обв'язки. Лаги підлоги прикріпіть до нижньої обв'язки і стовпів фундаменту. Закріпіть на внутрішньої дошці бруски з перетином 5х5 см. Саме на них спиратимуться дошки підлоги.
6
Установку аркушів ОСП починайте з кута. Два листа прикріпіть по рівню до кутових стійок каркаса. Далі приєднуйте листи ОСП по колу, залишаючи віконні прорізи. Щоб спростити процедуру кріплення листів до нижньої обв'язки, на час встановлюйте в місцях стиків двох полотен невеликі бруски. Після того як будуть зібрані три стіни каркаса, встановіть несучу, а потім - четверту стіни.
7
Після зведення стін настелите підлогу, укладаючи дошки лицьовою стороною всередину. Так вони будуть захищені від пошкодження в ході будівництва і зможуть улежаться. Встановіть у передбачені прорізи пластикові вікна. Їх ширина повинна бути на 4 см менше відстані між стіновими стійками.
8
Навпаки стійок в якості затяжки стропильних ферм встановіть на стіни каркаса стельові балки. За допомогою накладок з ОСП з'єднайте стельові балки великого і маленького прольотів каркаса. Зробіть стелю. Для цього до стельових балок в усіх приміщеннях майбутньої будови прикрутите листи ОСП.
9
Якщо відстань між несучими стінами більше 5 м, зробіть по всій довжині приміщення поперек балок перекриття тимчасову підпірку. Це запобіжить провисання стелі при проведенні покрівельних робіт.
10
Переходьте до пристрою даху. Встановіть крокви і за допомогою стропильних затяжок прикріпіть їх до стельових балок. Зробіть обрешітку, настеливши дошки з перетином 2,5Х12,5 см. Інтервал між ними становить 8 см. Залишаючи по 30 см на випуски над фронтонами. Ображати дошки обрешітки.
11
Настелите руберойд і пласти ондулина. Закрийте фронтон з одного боку будинку заздалегідь підготовленими ОСП-листами. Між стельовими балками укладіть три шару утеплювача, накрийте пергаміном. Закрийте фронтон з іншого боку будови.
12
Приступайте до внутрішніх робіт. Приберіть підпірку стелі, укладіть дошки підлоги вгору лицьовою стороною. Згуртуєте їх між собою і прикріпіть до лагам, вкручуючи шурупи в пази. Утепліть підлогу. Для цього до статевих дошках і лагам прикріпіть пенофол. Встановіть в отвори стін і закрийте листами ОСП плити утеплювача. Розмітьте і встановіть міжкімнатні перегородки, двері.
13
Навколо будинку зробіть піщану подушку і покладіть на неї бетонну вимощення, посиливши її арматурної сіткою. Покрийте стіни будинку фасадною фарбою в два шари. Стики панелей закрийте забарвленими дерев'яними накладками.