Як відкрити свій магазин косметики.

Магазин косметики може стати вигідним бізнесом, якщо при його створенні ви врахуєте деякі нюанси ведення справи. При правильній організації торгівлі у вас буде достатньо покупців. Головне - подумайте про місцерозташування павільйону, асортименті та маркетинговій політиці.
Інструкція
1
Подумайте, де доцільно організувати торгівлю косметикою. По-перше, оціните рівень прохідності в обраному місці. По-друге, визначте контингент потенційних покупців. Вирішіть, чи підійде ваша косметика людям за якістю та ціною. По-третє, дізнайтеся, чи немає поблизу можливих конкурентів. Звичайно ж, магазин буде користуватися більшою популярністю при їх відсутності.
2
Знайдіть постачальників товару. Постарайтеся організувати закупівлі у виробника або офіційного представника. Так ви забезпечите собі мінімальну вартість покупки косметики. Якщо ви вирішили почати з придбання продукції невеликими партіями, швидше за все, вам доведеться працювати з оптовим продавцем. Не забудьте замовити у постачальника необхідні сертифікати на косметику.
3
Підберіть персонал. Якщо ви плануєте відкрити магазин самообслуговування, з працівників залу вам будуть потрібні продавці-консультанти, касири та охоронці. При такому форматі торгівлі покупці мають можливість не поспішаючи вибрати товар, прочитати етикетки. Це прискорює товарообіг. В той же час, при торгівлі через прилавок краще зберігається товарний вигляд косметики. Рішення приймати вам.
4
Організуйте навчання співробітників. Ваші продавці повинні знати принципи обслуговування клієнтів, технологію продажів. Також їм необхідно володіти інформацією про товар, необхідної для консультації клієнтів. Чим вище професіоналізм персоналу, тим частіше заходитимуть до вас покупці.
5
Займіться інтер'єром вашого магазину. Майте на увазі, що якщо ви хочете продавати косметику відомих марок, то повинні розташувати їх товар відповідним чином. Для цього вам буде потрібно торгове обладнання, виготовлене за певними стандартами. Подбайте про те, щоб у вашому магазині було багато світла, а шафи, в яких розміщується косметика, мали безліч скляних полиць.
6
Проведіть рекламну акцію. Для того щоб розповісти потенційним покупцям про ваш магазин, підходять і зовнішні еврощіта, і банерні розтяжки. Для залучення клієнтів ви можете організувати маркетингову акцію, розробити скидочную систему або дарувати маленькі подарунки при покупці на певну суму.
Відкривши роздрібну точку продажів косметичних товарів у місті-мільйоннику, майже напевно доведеться конкурувати з великими мережевими магазинами. У тих же населених пунктах, куди «мережевики» ще не проникли, може бути не досить велика аудиторія потенційних клієнтів. Але якщо вам все-таки здається, що шанси на успіх є, в першу чергу для відкриття магазину косметики необхідно зробити наступні дії.
Вам знадобиться
  • 1. Приміщення (власне або орендоване)
  • 2. Аксесуари для оформлення інтер'єру та торгівельне обладнання
  • 3. Торговий персонал
  • 4. Пакет документів
Інструкція
1
Вирішіть, косметика якого класу буде найбільше затребувана потенційної клієнтської аудиторією вашого магазину. Залежати від рівня товару і вибраних вами постачальників буде не тільки те, яке приміщення, але і який персонал вам слід підбирати. Враховуйте, що купити косметику «преміум» класу (або інакше «селективну») захочуть і зможуть далеко не всі категорії населення, а ось продукція, розрахована на широкі маси, свого покупця знаходить майже завжди.
2
Знайдіть просторе приміщення на першому поверсі будівлі, наприклад квартиру, перекладену в нежитловий фонд. У деяких випадках доцільно також орендувати площу в торговому центрі. Слід враховувати, що дистриб'ютори «селективної» продукції перш, ніж почати співпрацювати з вами, обов'язково оцінять те, яке приміщення для продажу косметики є у вашому розпорядженні.
3
Розробіть спільно з професійним дизайнером проект оформлення інтер'єру вашого майбутнього магазину косметики. Економити на якості і зовнішньому вигляді торгового обладнання можна, краса і єдність стилю для вдалого продажу парфумерії та косметики обов'язкові. Непогано також буде для оформлення вітрин скористатися послугами фахівця в галузі мерчандайзингу.
4
Приділіть достатньо уваги підбору торгового персоналу, не належите до цієї справи як до другорядного. Досвідчені продавці-консультанти роблять продаж косметики набагато ефективнішою. Великим успіхом буде, якщо вдасться «підхопити» співробітників магазина аналогічного профілю, який нещодавно закрився або провів «скорочення» штату.
5
Подбайте своєчасно про те, щоб якнайшвидше зібрати пакет документів - формальні процедури в дозвільних організаціях можуть «розтягнутися» на тривалий термін. Якщо є така можливість, оформлення необхідної документації можна довірити сторонній фірмі, яка надає юридичні послуги.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що популярність точки, що продає товари народного споживання, сильно залежить від її цінової політики, магазин «для небагатьох» виявиться життєздатним далеко не скрізь.
Корисна порада
Перш, ніж починати рекламну компанію, розробіть фірмовий стиль вашого магазину або мережі - покупці з самого початку повинні дізнаватися характерний «імідж» заведенія.Важная частина маркетингової стратегії магазину косметики - постійно або тимчасово діючі знижки, систему яких потрібно ретельно продумати .