Як вибрати коллі.

Коллі - це собака середнього розміру, але володіє певною силою і граціозністю, навіть аристократизмом. Сучасні коллі відмінні пастухи і компаньйони, прекрасно адаптовані як до сільської місцевості, так і для міського життя поряд з людиною. Перш за все, коллі - це вірний друг свого господаря, його супутник і помічник. Для того щоб вибрати цуценя коллі, необхідно знати особливості стандарту цієї породи собак.
Інструкція
1
Перед покупкою щеняти обов'язково наведіть довідки про заводчиків, що займаються розведенням саме собак породи коллі. Поспілкуйтеся з ними, відвідайте кінологічні виставки, подивіться на їх вихованців, зверніть увагу на умови утримання тварин.
2
Вибираючи між псом і сукою, довіртеся своїм особистим уподобанням. Якщо ви не плануєте займатися розведенням цуценят цієї породи, візьміть кобеля. Пси більш показні і самостійні. Коллі-дівчатка більш поступливі, прихилисті, їх легше навчити різним командам.
3
Брати в сім'ю цуценя коллі найкраще у віці 8-12 тижнів. Це період соціальної адаптації, коли відбувається становлення характеру малюка. Цуценята коллі в цьому віці вже відлучені від матері і вміють самостійно їсти основні види кормів: м'ясо, каші та молочні продукти.
4
Особливу увагу зверніть на маму цуценят. Вона повинна бути доглянутою, активної і життєрадісної, ні в якому разі не виснаженою. Запам'ятайте, що лише міцне тварина може народити здорове потомство.
5
Існує всього 3 різновиди забарвлення коллі: триколірний (чорний з підпалинами і білими мітками), рудий (від світло-золотистого до соболиного) і мраморно-блакитний. Наявність білих відмітин на лапах і комірі бажано при будь-якому варіанті окраса коллі, вони надають собакам цієї породи більшої привабливості.
6
Щеня коллі повинен бути активним, грайливим, досить-таки вгодованим. У нього не повинно бути ні внутрішніх паразитів (глистів), ні шкірних (вошей, бліх, волосоїдів). Якщо ви звертаєтеся в розплідник або до заводчику, щеня на момент продажу повинен бути проклеймен, згідно з положеннями РКФ, і на нього оформляється щеняча картка, яка надалі може бути обміняна на родовід собаки.
7
Шерсть маленького коллі повинен бути густим, а очі, вуха і ніс - чистими. Істинний колір очей цуценя коллі можна визначити лише в 7-8 тижнів. У собак будь-якого забарвлення очі повинні бути темними. Виняток становить лише мармуровий блакитноокий коллі.
8
Ретельно огляньте вподобану вам собаку. У цуценя коллі повинні бути міцні й рівні кінцівки, довга красива шия, рівна спина, хвіст повинен опускатися нижче скакального суглоба. Хорошу собаку відрізняє також розвинена нижня щелепа, ножицеподібний прикус, косо розташовані неопуклі і некруглі очі.