Як потрібно звільнятися. Як правильно написати заяву про звільнення за переведенням.

Перехід на нову роботу - важлива подія. Але перш ніж приступити до своїх нових обов'язків, необхідно звільнитися зі старого місця. Якщо ви вирішили піти за власним бажанням, проведіть процедуру звільнення правильно - це допоможе вам уникнути зайвих хвилювань і проблем, а також вчасно отримати документи і розрахунок.
Вам знадобиться
  • - трудовий договір;
  • - заяву про звільнення.
Інструкція
1
Вирішіть, з якого числа вам зручніше звільнитися. Відрахуйте два тижні від заповітної дати - в цей день вам потрібно буде подати заяву. Якщо вам в цей період встановлено щорічний відпочинок, ви маєте право написати заяву на відпустку з подальшим звільненням.
2
Правильно оформіть паперу. Складіть заяву в двох примірниках на ім'я директора вашого підприємства, де викладіть вашу бажання звільнитися за власним бажанням, а також позначте потрібну дату. Не забудьте поставити дату подачі документа. Один примірник заяви передайте керівникові або секретарю, на іншому вам зобов'язані поставити підпис, що засвідчує отримання документа.
3
Якщо керівник не хоче відпускати вас і не приймає заяву, відправте примірник рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Поштова квитанція, видана вам, стане підтвердженням того, що заява була прийнята. Через два тижні ви можете не виходити на роботу - звільнення вважається таким, що відбувся.
4
За законом ви не зобов'язані заповнювати «бігунок» або «обхідний лист» і збирати підписи різних відповідальних осіб. Поняття «обхідного листа» в Трудовому кодексі відсутнє. Відмова видати вам трудову книжку без заповнення «бігунка» - явне порушення з боку кадрової служби підприємства.
5
Не забудьте подбати про те, щоб вам вчасно повернули трудову книжку і зробили розрахунок. Документи і гроші повинні бути видані працівникові в день звільнення. Якщо з яких-небудь причин це неможливо, обов'язково обговоріть точну дату отримання паперів. Якщо ви працюєте у філії, розташованому в іншому місті, трудову книжку вам зобов'язані переслати за рахунок підприємства.
6
Простежте за правильністю розрахунку. Вам повинні повернути гроші за невикористану відпустку, понаднормові години та інші виплати, передбачені у вашому трудовому договорі. Врахуйте, що премії та інші надбавки понад оклад підприємство виплачуватиме не зобов'язане.
7
Покидаючи своє робоче місце, постарайтеся зберегти хороші відносини з колишніми колегами. Уточніть, чи зможе ваш керівник по необхідності дати вам рекомендацію. Якщо вас попросили передати справи новому співробітнику, не відмовляйтеся. Колишні керівники та колеги можуть бути вам корисні на майбутній роботі.
8
Будьте коректні і дотримуйте ділову етику. Врахуйте, що робітники бази, дані про клієнтів компанії та інші секретні відомості - власність фірми, в якій ви працювали. У вашому трудовому договорі напевно мається пункт про заборону на розголошення подібної інформації. Добре подумайте, перш ніж порушити його - за це колишні роботодавці можуть залучити вас до відповідальності.