Як потрібно робити масаж.

За допомогою масажу можна поліпшити діяльність багатьох органів і систем організму. А залежно від інтенсивності його проведення досягати і лікувального ефекту. Все це можливо тільки при правильному виконанні процедури, але для цього необхідно дотримуватися певної послідовності прийомів масажу і враховувати індивідуальні особливості пацієнта.
Інструкція
1
У масажі використовують декілька основних прийомів: погладжування, розтирання, розминка, вібрація. Залежно від інтенсивності впливу на шкіру вони надають тонізуючий або заспокійливий ефект.
2
Масаж будь-якій частині тіла починається і закінчується погладжуванням. Їм же завершують розтирання, розминка і інші прийоми. Здійснюється погладжування кінчиками пальців, їх тильною поверхнею, а також долонею по напрямку лімфатичних судин і вен - знизу вгору. Цей прийом готує шкіру до більш інтенсивного впливу. Але вже і на цьому етапі прискорюється крово- і лімфообіг, обмін речовин, покращується кількісний склад крові і всмоктування клітинами корисних речовин.
3
Після погладжування переходять до розтирання. Його здійснюють переміщенням, зміщенням, розтягуванням при значному натисканні на шкіру. Виконується цей прийом всією долонею або її підставою, а також пальцями. Розтирання ще більш підсилює рух крові і лімфи, покращує скоротливу функцію м'язів, знімає нервове збудження, надає заспокійливу та знеболювальну дію.
4
Розминка, як прийом масажу, використовують для впливу безпосередньо на м'язи і тільки після вищеописаних прийомів. Виконується воно однією або двома руками в подовжньому або поперечному напрямку загарбання, припідніманням, відтягуванням, перетиранням і здавленням тканин. Цей прийом робить на м'язи виражене тонізуючу дію, покращує обмін речовин і кровопостачання глибоко лежачих тканин.
5
Вібрація виконується рубаних, стьобані, підштовхуванням, поколачиванием, переривчастим натисканням. Цей прийом масажу допомагає відновити згаслі або ослаблені рефлекси, зняти нервове збудження, знизити артеріальний тиск, поліпшити рухову активність шлунково-кишкового тракту. Виконання вібруючих рухів вимагає певних знань і навичок, тому застосовувати їх самостійно не рекомендується, оскільки більша частота коливань здатна викликати порушення в тканинах.
Зверніть увагу
Перш ніж робити масаж, варто уточнити у пацієнта, чи немає до того протипоказань, якими є гострі запальні процеси, збільшення лімфатичних вузлів, злоякісні новоутворення, розширення і запалення вен, різні пошкодження шкіри, гемофілія.
Корисна порада
Для попередження больового симптому і полегшення виконання прийомів масажу можна використовувати різні допоміжні засоби: масла, креми, вазелін. З лікувальною метою - мед і поєднання рослинних і ефірних масел.