Як відремонтувати пічку. почистити обігрівач салону.

Зазвичай необхідність ремонту грубки виникає з настанням холодної пори року. Прохолодним осіннім ранком ви включаєте обігрівач, але довгоочікуваного тепла немає. При цьому не завжди хочеться їхати в автосервіс, та й вільних грошей може не бути. Самостійний ремонт не тільки допоможе заощадити кошти, але і дозволить вам розібратися в системі опалення вашого авто.
Вам знадобиться
  • - запасні частини для системи опалення та охолодження;
  • - охолоджуюча рідина.
Інструкція
1
Спочатку знайдіть несправність. Якщо вентилятор працює, але дме холодним повітрям, доторкніться до трубок, що йде від радіатора до печі. Якщо одна трубка холодна, а друга гаряча - порушена циркуляція води. Якщо обидві гарячі - порушена циркуляція повітря. Двигун при цьому повинен бути добре прогрітий. Переконайтеся, чи відкритий краник грубки і чи справні призводять його тяги.
2
Обов'язково переконайтеся в тому, що краник повністю відкривається і повністю закривається, а також у тому, що він не підтікає. Якщо він несправний, замініть його новим, якісним. Багато досвідчених власники вітчизняних автомобілів викидають його, натомість встановлюючи відповідний відрізок труби.
3
Переконайтеся, що система охолодження досить заповнена рідиною. Долийте її до краю горловини радіатора і кілька разів різко утопите педаль газу. Це позбавить систему охолодження від повітряних пробок. Автомобіль при цьому бажано поставити передніми колесами на піднесення. Часто причиною відмови грубки буває засмічений радіатор. У цьому випадку промийте систему охолодження.
4
На автомобілях «Волга» конструкція системи охолодження не може забезпечити достатньої циркуляції охолоджуючої рідини в грубці. Виправляйте недолік установкою додаткової електричної помпи або заміною штатного водяного насоса на аналогічний від «ГАЗелі».
5
Переконайтеся, що заслінки системи опалення переводяться з одного крайнього положення в інше без заїдань. Переконайтеся, що самі заслінки не тріснув, а тяги їх приводів справні. Також перевірте радіатор отопітеля: після літнього періоду експлуатації він може бути забитий різного роду сміттям.
6
Якщо не працює вентилятор печі, розберіть систему опалення та перевірте справність крильчатки самого вентилятора і працездатність електродвигуна пічки. Зламалися деталі і вузли замініть. При виявленні поломки моторчика не поспішайте його викидати. Перевірте, чи подається харчування на його клеми. Часто причиною відмови вентилятора може стати несправність системи управління або простий обрив живильного проводу.
7
Знайдіть вентиляційні отвори в салоні вашого автомобіля. Як правило, вони розташовуються на дверях. Якщо вони засмічені, в салоні може утворюватися підвищений тиск при роботі грубки. Воно ж може бути серйозною перешкодою для вступу теплого повітря в салон. Прочистите вентиляційні отвори або заведіть звичку трохи відкривати вікна, включаючи опалення.
На автомобілях ГАЗ встановлені шестилопатеві вентилятори радіатора опалювача з пластмасовою крильчаткою. У разі будь-якої несправності потік гарячого повітря припиняється або значно скорочується. Для ремонту цього пристрою цілком достатньо домашніх умов і стандартного набору інструментів.
Вам знадобиться
  • - викрутки з плоским і хрестоподібним лезом;
  • - набір ріжкових і накидних ключів;
  • - ніж, плоскогубці
Інструкція
1
Якщо вентилятор не працює, в першу чергу перевірте проводку на цілісність проводів, щільність посадки їх наконечників. Зачистіть клеми від окислення. При виявленні обриву або пошкодження проводу замініть його, нещільний клему обіжміть.
2
Далі перевірте електродвигун вентилятора. Типові несправності цього агрегату можуть бути: знос або зависання щіток, обрив обмотки якоря, окислення або знос колектора. Способи ремонту: очистіть колектор від окислення або замініть електромотор повністю. Перевірте перемикач отопітеля і замініть несправний.
3
Якщо вентилятор відмовляється працювати на малих швидкостях, перевірте додатковий резистор, дроти, що йдуть від нього і наконечники цих проводів. Згорілий резистор замініть, нещільні клеми обіжміть, несправні дроти замініть, їх наконечники зачистите. Також перевірте справність перемикача отопітеля і замініть його при необхідності.
4
Якщо вентилятор обертається дуже повільно, перевірте його електродвигун і запобіжник мотора. Забруднене або окислів колектор очистіть, а при межвитковое замикання обмотки якоря або заїдання валу якоря в підшипниках замініть електромотор в зборі.
5
Причина підвищеної гучності при роботі вентилятора може полягати в підклинювання ротора електромотора. Зніміть електровентилятор і переконайтеся, що скоби кріплення його фланця НЕ змістилися і не зачіпають ротора. Проверніть ротор вручну і переконайтеся у його вільному обертанні. Якщо вал обертається з заїданням або не обертається взагалі, двигун потребує заміни.
6
Для зняття електровентилятору відкрийте кришку речового ящика на приладовій панелі, відверніть 4 кріпильних гвинта і вийміть речовий ящик разом з кришкою з настановного гнізда. Потім відверніть два гвинти, що кріплять кришку вентилятора і зніміть її з корпусу грубки . Від'єднайте колодку проводів від електродвигуна, зніміть ущільнення проводки і вийміть вентилятор з корпусу грубки .