Як відкачати мокроту у дитини. кашель з мокротою у дитини лікування.

Мокрий кашель в основному супроводжує такі інфекційні захворювання дихальних шляхів, як ГРВІ, бронхіт, запалення легенів тощо. Крім того, такий кашель може бути наслідком алергічних реакцій.
Інструкція
1
Дихальні шляхи дитини вужчі, ніж у дорослої людини. У зв'язку з цим при хвороби можуть виникнути труднощі з диханням, аж до закупорки мокротою дихальних шляхів. Для того щоб полегшити мокрий кашель у дитини і очистити легені, лікар повинен виписати пацієнту муколитические (сприяють утворенню слизу та його кращому відходженню) і відхаркувальні засоби. Без огляду кваліфікованим фахівцем і визначення першопричини даного симптому, застосування будь-яких лікарських препаратів вкрай небажано. Крім того, ні в якому разі не рекомендується використовувати ліки, що пригнічують мокрий кашель, так як вони можуть погіршити загальний стан хворої дитини.
2
Відхаркувальні засоби бувають рослинного і синтетичного походження. Які саме застосовувати для лікування хворої дитини повинен вирішити лікуючий лікар. При цьому він враховує не тільки загальну картину хвороби, а й індивідуальні дозування препаратів, можливі алергічні реакції та інші фактори. До відхаркувальних засобів рослинного походження відносяться такі препарати, як «Пектусин», «Термопсис», «Доктор Мом», «Грудной збір» та ін. Відхаркувальні засоби синтетичного походження - «АЦЦ», «Бромгексин», «Лазолван» та ін. Використання синтетичних відхаркувальних засобів для лікування мокрого кашлю у дітей вважається більш ефективним і застосовується при захворюваннях, що супроводжуються трудноотделімой мокротою (пневмонія, бронхіт та ін.).
3
Ефективним засобом при лікуванні мокрого кашлю і відходження мокроти у дитини є парові інгаляції. Інгаляція проводиться з використанням грудних зборів рослинних трав. До таких належать - мати-й-мачуха, солодка, соснові бруньки, материнка та ін. Однак інгаляції також слід проводити після консультації з лікуючим лікарем і з дотримуючись обережності.
4
Допомогти малюкові, якому важко самостійно отхаркивать утворену слиз, можна за допомогою легкого масажу спини та грудної клітини. Для цього дитину необхідно покласти на коліна батькові чи так, щоб голова знаходилася трохи нижче тіла. Перед масажем розітріть спину і грудну клітку дитини для поліпшення кровопостачання. Акуратно подушечками пальців треба простукувати по області легких знизу вгору протягом 3-5 хвилин. Після цього бажано викликати кашель у дитини, надавав пальцем на корінь язика і дати можливість йому відкашлятися. Даний масаж бажано проводити 2-3 рази на день для полегшення відхаркування.
Корисна порада
Для полегшення дихання і пом'якшення запалених дихальних шляхів хворої дитини добре допоможе загальне зволоження повітря в кімнаті. Для цієї мети можна використовувати кімнатний зволожувач повітря. Якщо його немає, можна змочити рушник водою і покласти його на батарею. При цьому рушник періодично необхідно змочувати, щоб воно залишалося влажним.Как тільки дитина почне добре откашливать мокроту і піде на поправку, використання препаратів слід обмежити і поступово виключити. Крім того, рухливі ігри, фізичні вправи і сміх благотворно впливають на роботу дихальних шляхів і сприяють одужанню.