Що таке жива і нежива природа.

Нерукотворні предмети і об'єкти Всесвіту ставляться до світу природи, яка поділяється на живу і неживу. Уміння відрізняти одну область природи від іншої формується в учнів з молодших класів. Вважається, що це одна з найбільш складних тем в природознавстві.
Навколишній нас мир, не створений людиною, називають природою. Вона є основним об'єктом вивчення науки. Більшість природничих наук займаються дослідженням об'єктів неживої природи. Живу природу вивчає біологія (цей термін у перекладі з грецької мови означає наука про життя). Біологія являє собою цілий комплекс наук про живу природу (ботаніка, бактеріологія, зоологія, антропологія). Інтерес до вивчення об'єктів живої природи виник ще в первісну епоху і був пов'язаний з потребами людини в їжі, лікарських препаратах, одязі, житло і так далі. Але тільки в більш розвинених цивілізаціях люди змогли цілеспрямовано досліджувати живі організми, систематизувати й описувати їх. Хоча за різними даними вчених, на Землі живе від 2 до 10 мільйонів видів живих організмів, відкрито і описано поки менше 2 (близько 1,9 мільйона). До об'єктів живої природи відносяться тварини, рослини, гриби, бактерії і віруси, а також людина. Природа може існувати і без людини. Свідчення тому - безлюдні острови та астрономічні об'єкти (Сонце, Місяць) .Мір неживої природи відрізняється стійкістю і слабкою мінливістю (якщо говорити про масштаб людського життя). Людина, народжується, живе і вмирає, а гори залишаються такими ж, як і тисячоліття тому, і як за часів Аристотеля, як і раніше планети обертаються навколо Солнца.Нежівой природою називають всю сукупність об'єктів, що з'явилися без людського сприяння і складаються з поля або речовини . Це повітря, планети, камені, вода і т.д.Жівие організми відрізняє від неживих тіл більш складний пристрій. Для підтримки життєдіяльності об'єкти живої природи отримують енергію ззовні і в тій чи іншій мірі використовують сонячну енергію. Крім того, вони мають здатність активно рухатися, долати опір і реагувати на навколишнє їх середовище. Наприклад, якщо штовхнути тварина, вона нападе або втече, на відміну від каменя, який лише пасивно зрушить з місця. Все живе може дихати, рости, розвиватися, розмножуватися і вмирати. Хоча далеко не у всіх об'єктів живої природи яскраво виражені всі перераховані ознаки. Наприклад, рослини практично не рухаються і важко побачити неозброєним оком, як вони дихають. А багато тварин у неволі втрачають здатність розмножуватися. Але, тим не менше, інші ознаки представників живої природи у них присутні.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=H_935c4RpN0
В давнину психіку ототожнювали з душею людини. У всього існуючого в світі є душа, яка управляє живими і неживими предметами незалежно від тіла. Душа людини - це частина внутрішнього світу, що відображає зовнішній світ. Психіка отримує інформацію і регулює відображення, створюючи цілісність психічних проявів. У розвитку особистості відіграють значну роль протиріччя в психіці людини, впливаючи на формування характеру.
Інструкція
1
Психічні властивості - результат діяльності мозку. Формується психіка в процесі життя і засвоєння культури. Включає в себе взаємодію з людьми, з природою, здатність до реакцій, відчуття, почуття. Психіка не може задаватися якимись параметрами, вона весь час вдосконалюється. Для того щоб зрозуміти свою психіку , можна пройти кілька психологічних тестів, таким чином, розібратися в собі, оцінити свої здібності, подивитися, куди може завести поведінку в певних ситуаціях.
2
Психіка ділиться на явища. Науці відомі три типи: психічний стан, психічні процеси, психічні властивості. Всі вони взаємопов'язані. Одна з слабкостей психіки - це залежність. Якщо людина залежна від нікотину, алкоголю, наркотиків, має будь-які фобії або схильний до впливу, значить психіка слабка.
3
Прояви слабкості психіки також відбивається в неспокійному сні. Припустимо, людина надивився на ніч фільмів жахів, після цього йому важко заснути і сняться всю ніч кошмари. Аналогічним чином така особистість сприймає зовнішні неприємності і подразники. З'являється постійне занепокоєння, переживання, що впливають на повсякденне життя і сон.
4
Кожна людина здатна впливати на свою психіку , у разі якщо володіє сильними вольовими якостями. Інакше особистість приречена до самої смерті мати недорозвинену психіку і піддаватися зовнішньому впливу на неї. Хоча якщо подивитися на поняття психіки з іншого боку, буде ясно, що людина перестає вважатися психічно нормальним, коли його поведінку і мислення починає виходити за рамки загальноприйнятих норм. За тисячі років існування людства виробилися певні правила, порушуючи які людина відразу отримує клеймо психічно ненормального. Можливо, особистість індивідуальна, свавільна і не хоче приймати нав'язані суспільством правила.
Зверніть увагу
В будь-якій формі психічних явищ нерозривно виступають почуття, розум і потреби людини. Психіка розвивається, коли ускладнюються умови життя, підлаштовуючись під них.
Корисна порада
Не варто серйозно сприймати всі психологічні тести, так як результат може бути суперечливим.