Як здати літню сесію на одні п'ятірки.

Літо - час відпочинку та відпусток, а для студентів - гаряча екзаменаційна пора. Сесія часто асоціюється з безсонними ночами і нервовими зривами. Але якщо під час підготовки до іспитів користуватися деякими правилами та порадами психологів, з легкістю можна здати літню сесію на всі п'ятірки і отримувати не тільки підвищену стипендію, а й згодом стати володарем червоного диплома.
Інструкція
1
Іспити завжди сполучені зі стресами, що само по собі не сприяє успішній підготовці і запам'ятовуванню матеріалу. Тому дуже важливим є правильний настрой. Психологи радять використовувати позитивне мислення, яке додасть вам упевненість у власних силах і можливостях. Ясно і чітко уявіть аудиторію і вхідного себе, квиток і свій впевнений відповідь на нього. Все це допоможе успішно підготуватися до сесії.
2
Розділіть всі квитки на блоки і вчіть їх поступово. Спочатку простудіюйте складні для себе питання, а потім переходите до вивчення та повторення квитків, що не викликають труднощів. Дуже допомагають в запам'ятовуванні матеріалу шпаргалки. На іспитах ними краще не користуватися, але написання відповідей на питання сприяє кращому засвоєнню теми. Робіть шпаргалки вибірково, фіксуйте в них тільки важкі терміни та їх пояснення, а також схеми, формули, таблиці.
3
Обов'язково складіть розпорядок занять. Продумайте заздалегідь і визначтеся, скільки часу вам необхідно для вивчення кожного предмета. Намагайтеся під час підготовки орієнтуватися на графік і не відступати від нього. Це дисциплінує. До того ж, розмірене підготовка сприяє кращому засвоєнню матеріалу.
4
Готуйтеся до іспитів за конспектами лекцій. В них коротко і ємко відбивається найосновніше за екзаменаційними питань. А якщо залишиться час, тоді зверніться до навчальних посібників і додатковим джерелам.
5
Дотримуйтеся режиму дня і спите не менше восьми годин на добу. Саме стільки часу потрібно організму для відпочинку і відновлення сил. Не забувайте під час підготовки кожні дві години робити невеликі перепочинку і міняти сферу діяльності (приберіть в кімнаті, помийте посуд, прогуляйтеся по вулиці або зробіть комплекс вправ).
6
Правильно харчуйтеся, стежте за збалансованістю раціону. Включайте в нього вітаміни, білки (рибу та м'ясо) і вуглеводи (крупи і фрукти). Додаткову енергію організму дають горіхи, шоколад і сухофрукти.
7
Від непотрібних хвилювань на іспиті рятує нехитрий експрес-метод. Спробуйте глибоко дихати, концентруючись при цьому на вдиху. Якщо ж вам треба зосередитися перед відповіддю, то робіть акцент на видиху. Обов'язково сконцентруйтеся і подумки повторіть: «я здам екзамен на п'ятірку», «я знаю відповідь на відмінно», «я абсолютно не хвилююся».
8
В аудиторії на підготовку до відповіді, як правило, дається близько сорока хвилин. Цього достатньо, щоб зосередитися на питаннях і згадати все, що ви вчили вдома. Якщо раптом ви взяли невивчений квиток - не впадайте у відчай. Трохи фантазії і почуття гумору вам допоможуть. Пригадайте все деінде прочитане або почуте по темам квитка (статті в газетах і журналах, побачені телепередачі і т.д.) і побудуйте свою відповідь нетривіально. Таким чином, у вас є можливість зацікавити викладача якщо не правильністю, то оригінальністю відповіді. У кожному разі, говорити тут набагато краще, ніж мовчати.
Зверніть увагу
Зазвичай на іспиті ставлять п'ятірку, якщо у відповіді висвітлюються всі питання квитка і демонструються знання не тільки основний, але і додаткової літератури.
Корисна порада
Якщо ви отримали на іспиті оцінку нижче п'ятірки, не турбуйтеся. Студентам на випускному курсі в більшості вузів дається можливість перескласти злощасний іспит і отримати заповітну п'ятірку.