Як зробити запальничку.

Незважаючи на те, що сьогодні запальничку можна придбати практично в будь-якому кіоску, а багато магазинів з сувенірною продукцією переповнені оригінальними і зручними запальничками, багато умільці намагаються виготовити цей аксесуар своїми руками - з підручних матеріалів.

Найчастіше для того, щоб зробити запальничку самостійно, майстри використовують металеві посудини невеликого розміру - щоб готова запальничка не видалася надто громіздкою і легко поміщалася в руці. Наприклад, ідеальним резервуаром для майбутньої запальнички вважається металевий патрон. Зробити запальничку з металевої гільзи від патрона не так вже й просто, але якщо ви маєте в своєму розпорядженні достатню кількість вільного часу верб семи необхідними для виготовлення запальнички матеріалами, можна спробувати. Існує два варіанти виготовлення запальнички з металевої гільзи.

1. Перший варіант полягає в Припаювання до металевої гільзі вузької трубочки з вирізом для коліщатка. В цей виріз встановлюється спеціальний кремінь для запальнички з невеликою пружинкою. Ковпачок з ґнотиком також виготовляється з міцного металу. Цей метод виготовлення металевої запальнички вважається більш складним.

2. Другий варіант вважається більш простим - для того, щоб виготовити запальничку, використовується невеликий шматок бавовняного шнура. Його опускають в гільзу, щоб захистити від вогкості. Іноді такий шнурок змочують звичайним бензином - для більшої ефективності. Добути іскру можна за допомогою звичайного шматка напилка, який обрізається до мінімально можливого розміру (зазвичай до п'яти сантиметрів). Зрозуміло, такий пристрій складно назвати запальничкою в повному сенсі цього слова, але воно відмінно підходить для добування вогню в екстремальних умовах, коли під рукою немає звичайної запальнички або сірників.

3. Часом людина, що опинилася в похідних умовах, не має під рукою не металевої гільзи з бензином і кремнієвим каменем, ні інших матеріалів, з яких можна було б виготовити запальничку своїми руками. Але що робити, якщо необхідно терміново розвести багаття? Можна спробувати виготовити імпровізовану запальничку з підручних засобів. Для цього можна використовувати картоплину, сіль, зубну пасту, шматочок вати, чайну ложку і два проводка. Картопля розрізають навпіл і в одну з половинок засовують два проводка, а в другій половині роблять поглиблення за допомогою чайної ложки. В ямку кладуть сіль і зубну пасту, після чого суміщають половинки картоплини - щоб проводки, попередньо зачищені з обох кінців, потрапили в поглиблення. На один з проводков надягають грудку вати і чекають п'ять хвилин - саме стільки часу буде потрібно для того, щоб почалася реакція. Тепер можна торкнутися оголеною частиною другого проводка вати, і вона відразу ж загориться.