Як встановити газовий котел настінний.

Настінні газові котли забезпечують квартири і будинки не тільки теплом, але і гарячим водопостачанням. Вони компактні і дуже прості в експлуатації. Щоб правильно встановити такий котел, необхідно дотримуватися всіх рекомендації виробника.
Вам знадобиться
  • - монтажна піна;
  • - цемент;
  • - дриль;
  • - саморізи;
  • - будівельний рівень;
  • - сітчастий фільтр;
  • - кульові крани.
Інструкція
1
Оберіть місце для установки настінного газового котла. Зазвичай їх монтують на кухні або в коморі, де присутня зовнішня стіна. В обраному приміщенні температура повітря повинна складати від +5 до + 35оC, а вологість повітря - не більше 80%.
2
Пробийте в зовнішній стіні отвір для димоходу. Зберіть і встановіть витяжку. Вона являє собою коаксіальний димохід, що забезпечує зовнішній забір повітря для роботи котла і виведення продуктів згоряння природного газу.
3
Встановіть димохід в отвір. Закладіть отвір монтажною піною. Після її затвердіння зацементують всі щілини з зовнішньої і внутрішньої сторони стіни.
4
Прикріпіть до стіни кронштейн. Він повинен знаходитися паралельно підлозі, щоб котел висів рівно.
5
Повісьте котел на стіну. Перевірте його положення за допомогою будівельного рівня.
6
Підключіть до котла магістралі опалювальної системи, встановивши сітчастий фільтр на вході зворотної гілки. Це запобіжить обладнання від засмічення. Встановіть кульові крани по обидві сторони фільтра і на все патрубки котла.
7
Підключіть обладнання настінного газового котла до електромережі. Для цього в комплекті поставки є спеціальний трижильний кабель. Встановіть поруч з котлом розетку із заземленням.
8
Запросіть фахівців газової служби, так як під'єднувати котел до газової магістралі можуть тільки працівники, які мають відповідні дозволи. Вони проведуть монтаж газового крана, лічильника та сигналізації загазованості і будуть присутні при першому пуску котла.
9
Проведіть випробування системи опалення після монтажу обладнання. Наповніть систему водою, повернувши вентиль, що знаходиться внизу котла. При цьому котел повинен бути відключений від електромережі. Вода повинна заповнювати систему повільно, щоб виходило повітря.
10
Слідкуйте за тиском у системі. Коли воно складе 0,8 -1,2 Бар, закрийте вентиль. Переконайтеся в герметичності системи. Підключіть котел до електромережі, увімкніть його та встановіть реле термостата на максимальне значення. В процесі першого запуску котла фахівець, який виробляв його підключення до газової магістралі повинен заповнити гарантійний паспорт і видати інструкції з обслуговування обладнання.
Зверніть увагу
Вода, застосовувана для гарячого водопостачання та опалення, повинна містити концентрацію солей кальцію і магнію не більше 2,5 ммоль/л. При невідповідності нормам необхідно встановлювати спеціальне обладнання для її підготовки, в іншому випадку котел може вийти з ладу.
Опалювальні котли, які представлені на сучасному ринку, працюють на рідкому і твердому паливі, газі, а також за допомогою електрики. Але найбільшим попитом користуються газові котли, які дозволяють істотно заощадити на опаленні. Вам залишається тільки вирішити: буде в вашому будинку встановлений настінний котел (з одно або двоконтурним наповненням) або на підлогу (з атмосферними або пальниками вентиляторів). Часто використовуваний вид котла - це навісний двоконтурного типу, який не тільки обігріває приміщення, але і забезпечує гаряче водопостачання. Розглянемо етапи і тонкощі його установки.
Інструкція
1
Особености установки потрібно врахувати ще при виборі газового котла. Тому вибирайте котел згідно вимогам вимоги СниП II-35-76 і зводу правил СП-41-104-2000, щоб його можна було легко і просто встановити у вашому приміщенні.
2
Газові котли зазвичай розміщують на кухні або в невеликий котельні (підсобному приміщенні). При установці котла дотримуйте кілька етапів: 1) складіть проект системи; 2) підберіть необхідне обладнання; 3) обладнайте місце для установки котла і зробіть його монтаж; 4) зберіть трубопровід і встановіть радіатори системи опалення;
3
Краще всього, якщо ви передбачте монтаж опалення ще при будівництві будинку, верхній кінець димоходу виведіть вище рівня гребеня даху, тоді згодом зможете застосувати котел з природною тягою. Якщо ви встановлюєте газовий котел в квартирі, то тут застосовують котли з закритою камерою згоряння і примусовою тягою.
4
В обратку, де вода потрапляє в котел, обов'язково встановіть фільтр, щоб не засмічувати теплообмінник. На патрубки котла, а також з двох сторін фільтра не забудьте встановити кульові крани. Знайте, що котел може швидко вийти з ладу, якщо у воді занадто велика концентрація солей. За допомогою спеціального обладнання жорстка вода швидко приведе до відповідних норм.
5
Підключайте котел до газопровідної мережі тільки за допомогою фахівців, адже тільки вони мають на це дозвіл і зроблять все відповідно до прийнятих норм. Ви повинні знати, що в котлі перед входом розташований газовий кран або сертифікований на газ кульової вентиль, до якого ви без праці можете дістатися. Також, в обов'язковому порядку мається сигналізатор загазованості, термозапорний клапан і газовий счетчік.В ідеальному варіанті установку газового котла повинна виробляти спеціальна організація, яка має сертифікат на такі види робіт. Вони виконають запуск котла, познайомлять замовника з усією інформацією, дадуть необхідну гарантію по роботі котла, а також видадуть інструкції з експлуатації та заповнений гарантійний паспорт.Газовий котел встановлений - кличте в гості друзів і близьких і насолоджуйтеся теплом і затишком вашого будинку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=QQkkUWbu-Yg