Як вибрати жорсткий диск на комп'ютер.

Жорсткі диски використовуються для довгострокового зберігання інформації в персональних комп'ютерах. Крім того, на дані накопичувачі встановлюють операційні системи, необхідні для комфортної роботи з ПК.
Інструкція
1
Спочатку виберіть тип жорсткого диска. Для використання пристрою в якості основного накопичувача, придбайте внутрішній вінчестер. Якщо ж ви не плануєте встановлювати на диск операційну систему, подумайте про покупку зовнішнього HDD.
2
При виборі внутрішнього жорсткого диска зверніть увагу на його форм-фактор. Для установки пристрою в мобільний комп'ютер використовуйте вінчестер з шириною 2.5 дюйма. До стаціонарних ПК можна підключити диски з форм-фактором 3.5 дюйма.
3
З'ясуйте швидкість роботи вінчестера. Особливо актуальний цей параметр при використанні жорсткого диска в якості основного накопичувача. Існують HDD з дуже високою швидкістю передачі інформації. Як правило, вони мають порівняно невеликим обсягом пам'яті.
4
Вивчіть технічні характеристики материнської плати вашого комп'ютера. Уточніть, які порти доступні для підключення накопичувачів. Це можуть бути інтерфейси SATA і IDE. На підставі отриманих відомостей виберіть потрібний формат жорсткого диска.
5
Подумайте, яким обсягом пам'яті повинен володіти новий вінчестер. Зараз нескладно знайти диски з об'ємом в 1-2 Тб. Не купуйте такий HDD, якщо ви не будете повністю використовувати його потенціал.
6
Наступною важливою характеристикою є швидкість обертання шпинделів. При роботі з офісними додатками буде більш ніж достатньо вінчестера зі швидкістю 5400 обертів на хвилину. Дані диски мають дві основні переваги: малу вартість та порівняно низький рівень шуму.
7
В ігровому комп'ютері використовуйте HDD зі швидкістю шпинделя 7200 оборотів в хвилину. В іншому випадку певні програми та ігри можуть працювати нестабільно.
8
Якщо ж ви зупинили вибір на зовнішньому жорсткому диску, з'ясуйте типи портів, через які здійснюється з'єднання з комп'ютером. Для передачі інформації на високій швидкості придбайте вінчестер з інтерфейсом USB 3.0 або eSATA.