Як вести облік по оплаті праці.

Відповідно до статті 129 Трудового кодексу РФ, керівник організації зобов'язаний виплачувати своїм співробітникам заробітну плату не менше двох разів на місяць. Її розмір обумовлюється і прописується в трудовому договорі при влаштуванні на роботу. Операції по нарахуванню та виплаті заробітної плати повинні відображатися в бухгалтерському обліку.
Інструкція
1
В першу чергу розрахуйте заробітну плату співробітників. Для цього використовуйте табель обліку робочого часу (якщо оплата погодинна), вбрання (якщо відрядна) і наказ. При розрахунку враховуйте і районні коефіцієнти. Якщо у вашому регіоні діє північна надбавка, обчисліть її розмір. Нараховану суму вкажіть в розрахункової відомості (форма № Т-51) або в платіжно-розрахунковому документі (форма № Т-49).
2
Нарахування заробітної плати відобразіть по кредиту рахунку 70 «Розрахунки з персоналом з оплати праці», до нього відкрийте рахунки аналітичного обліку. За дебетом вкажіть той рахунок, який відноситься до характеру роботи персоналу. Припустимо, ви нараховуєте заробітну плату апарату управління, в цьому випадку до кредиту рахунки 70, відкрийте рахунок 26. Якщо співробітник пов'язаний зі збутом продукції, відобразіть нарахування за дебетом рахунка 44.
3
З заробітної плати удержите суму ПДФО (прибутковий податок, 13%). Відобразіть операцію проводкою: Д70 К68. Зауважте, що утримувати податок потрібно з усією суми, тобто з урахуванням надбавок, коефіцієнтів і премій. Якщо ви утримуєте аванс, виданий раніше, відобразіть це в бухгалтерському обліку таким чином: Д70 К50.
4
Виплатіть заробітну плату. Зробити це можна кількома способами: готівкою з каси організації, на рахунок співробітника і в натурально-речовій формі. Якщо ви видаєте кошти з каси організації, зробіть проводку: Д70 К50. Якщо ви перераховуєте на розрахунковий рахунок співробітника, відобразіть кореспонденцією рахунків: Д70 К51.
5
Іноді співробітник не може отримати заробітну плату вчасно, в цьому випадку ви повинні депонувати суму, тобто «заморозити». В обліку відобразити це проводками: - Д70 К76.4 - депонирована невчасно видана заробітна плата; - Д51 К50 - здана депонированная сума в банк.Когда співробітнику буде видана «заморожена» сума, в обліку зробіть проводку: Д76.4 К50.