Як визначити, чи є інтернет.

Якщо в браузері перестали завантажуватися сайти, необхідно перевірити, що стало причиною того, що сталося. Це може бути, наприклад, пропажа з'єднання з провайдером, неполадки у самого провайдера, а також програмні або апаратні збої в комп'ютері.
Інструкція
1
Перевірте, чи всі сайти завантажуються, або ж перестала працювати тільки частина з них. У другому випадку винуватцем неполадок може бути хостинг-провайдер, який обслуговує ці сайти. Також можливо, що ви забули оплатити доступ в інтернет, або у вашого провайдера ведуться профілактичні роботи, і вам залишилися доступні лише ресурси локальної мережі. Якщо ж при спробі відвідати той чи інший сайт з'являється повідомлення про те, що він містить екстремістську інформацію і заблокований, хоча ви намагалися потрапити на сторінку, де таких матеріалів гарантовано немає, значить, ваш провайдер використовує застарілі засоби контролю доступу, які блокують не конкретні сторінки , а сайти цілком.
2
Від справжніх сповіщень про блокування слід відрізняти шкідливі програми, що імітують такі ситуації. Особливість таких програм полягає в тому, що вони вимагають для розблокування оплату, наприклад, через SMS. Нерідко ними блокується робота не браузера, а ОС в цілому. Не піддавайтеся на подібні виверти навіть в тому випадку, якщо на екрані виникло попередження про судове переслідування в разі несплати мнимого «штрафу». Негайно приступите до лікування вірусу.
3
При користуванні роутером або модемом-роутером і наявності більш одного комп'ютера перевірте, чи працює інтернет на інших машинах. Якщо на корпусі роутера погас світлодіод, що відповідає вашому комп'ютеру, несправність може критися як в мережевій карті, так і в самому приладі. Спробуйте поміняти місцями кабелі в вихідних роз'ємах роутера і подивитися, що зміниться. За результатами перевірки прийміть рішення про заміну мережевої карти в комп'ютері або задействованию в роутере вільного вихідного роз'єму (якщо такий є).
4
Перевірити доступність веб-ресурсу можна утилітою ping. Синтаксис її в Linux і Windows однаковий: ping name.domain, де name.domain - доменне ім'я. Потім в Linux перервіть роботу утиліти вручну, натиснувши Ctrl + C, а в Windows вона завершить свою роботу сама, відправивши чотири запиту.
5
Ще однією причиною недоступності сайтів є несправність сервера доменних імен (DNS). Якщо вам відомий IP-адресу будь-якого ресурсу, наберіть його в адресному рядку браузера замість URL. У разі якщо за IP-адресою потрапити на сайт вдається, а по доменному імені - ні, доведеться почекати, поки працездатність DNS не відновлять.
6
Введіть у Linux команду ifconfig, а в Windows - ipconfig/All. Якщо крім пристрою loopback ви виявите ще одне, наприклад, мережеву карту або USB-модем, значить, цей пристрій не тільки виявлено ОС і правильно налаштовано, а й активно в даний момент. Але результат такої перевірки не говорить нічого про те, чи справні ті вузли пристрою, які здійснюють обмін даними із зовнішнім обладнанням.