Як купити б/у гуму.

Не завжди бюджет дозволяє купувати нові шини, і купівля старих покришок виглядає розумним виходом із ситуації, що склалася. Однак не секрет, що їх стан впливає на безпеку водіння. Тому при виборі б/у гуми необхідно враховувати деякі нюанси.
Вам знадобиться
  • - газети з оголошеннями;
  • - комп'ютер з виходом в інтернет.
Інструкція
1
Перш ніж вирушити за покупкою, вирішіть, скільки готові витратити. Потім уважно вивчіть пропозиції на нові та б/у покришки. Пам'ятайте, що при однаковій вартості, придбання нових шин низької категорії більш виправдана, ніж покупка гуми класом вище, але вже була у використанні. Дайте відповідь на питання: де будете купувати шини. Адже варіантів маса: оголошення в газетах, інтернеті, на авторинках, автосервісах, у друзів, знайомих і т.п. Зважте всі «за» і «проти».
2
У першу чергу, під час огляду шин, уточніть у продавця причину продажу. Проявіть обережність, якщо автомобіліст міняє покришки одного сезону, тоді як старі ще придатні до експлуатації, можливий прихований дефект, про який власник замовчує. Поцікавтеся історією ремонту. Майте на увазі, що бічні порізи або проколи роблять шини не придатними для подальшої експлуатації, навіть якщо вони були закладені.
3
Подивіться дату випуску всіх коліс (вказана на боковині). Іноді продавці складають комплекти, використовуючи шини однієї моделі, але із запасних коліс. У цьому випадку зазначене на покришках з пари час виготовлення може не збігатися, що зайвий раз свідчить про їх експлуатації на різних машинах. Врахуйте, через різної якості гуми, ступеня її зносу і т.д. такі шини довго не прослужать.
4
Уважно огляньте товар, який сподобався. Не повинно бути мікротріщин на зовнішніх і внутрішніх боковинах, слідів спеціального герметика (Вулканізуючий пасти), слідів латки і зварювання зсередини покришок (особливо на бокових поверхнях радіальних шин), хоча допустимі сліди ремонту на зворотному боці протектора. Так як всі ці моменти можуть призвести до неприємних наслідків, наприклад, шар герметика робить поверхню нерівною і буде викликати дисбаланс, який іноді неможливо прибрати за допомогою компенсуючих вантажів.
5
При покупці шин зверніть увагу на знос протектора. Він повинен бути рівномірним з усіх боків, так як різниця по висоті протектора більше ніж на 1 мм може стати причиною некерованого заносу. Також не беріть покришки з зовсім стертим малюнком або з нерівномірно зношеним протектором по всьому колу, тому що це погано позначиться на стані підвіски автомобіля і на безпеці водіння.
Зверніть увагу
Перш ніж купити шини обов'язково перевірте їх на балансувальне верстаті, не повинно бути гриж і ніякого статистичного дисбалансу (биття).
Корисна порада
Утримайтеся від покупки, якщо є сумніви з приводу стану, ступеня зносу колісної гуми і т.п., тим більше коли продавець не дає жодних гарантій навіть на тиждень.