Як розбити жорсткий диск на розділи.

Сучасні жорсткі диски мають досить великим обсягом пам'яті. Для зручності роботи з вінчестером прийнято розбивати його простір на окремі локальні диски. Крім того, даний метод підвищує рівень безпеки важливих файлів.
Вам знадобиться
  • - Partition Manager;
  • - інсталяційний диск Windows.
Інструкція
1
Найрозумніше виконати поділ жорсткого диска безпосередньо перед установкою операційної системи. Дана процедура займає вкрай мало часу і виконується досить просто. Запустіть програму інсталяції систем Windows Vista або Windows Seven.
2
Дотримуйтесь вказівок покрокового меню, вибираючи підходящі вам параметри. Дочекайтеся відкриття вікна, в якому будуть відображені підключення жорсткі диски. Виділіть лівою кнопкою миші потрібний накопичувач. Розгорніть категорію «Налаштування диска» і натисніть «Форматувати».
3
Виділіть отриману розділеного область вінчестера. Натисніть кнопку «Створити». Після запуску нового меню вкажіть розмір майбутнього локального диска. У першому випадку буде автоматично створений додатковий тому розміром 100 Мбайт.
4
Повторюйте описаний алгоритм до тих пір, поки не отримаєте потрібну кількість локальних томів. Виберіть перший створений розділ і натисніть кнопку «Далі». Завершіть установку системи звичним способом.
5
Набагато частіше виникають ситуації, в яких потрібно створити новий локальний диск без форматування поточного вінчестера. Використовуйте для цього додаток Partition Manager. Встановіть зазначену програму. Виконайте перезавантаження системи.
6
Відкрийте головне меню програми РМ і дочекайтеся відображення інформації про поточний стан дискового накопичувача. Клацніть правою кнопкою миші по жорсткому диску, який ви плануєте розділити.
7
У розгорнулося меню виберіть пункт «Створення розділу». Після запуску наступного діалогового вікна встановіть розмір нового томи і виберіть його файлову систему. Не змінюйте розташування нового тому в графічному інтерфейсі. Це може збільшити час створення локального диска.
8
Виняток становить той випадок, коли новий розділ вам потрібен для використання під файл підкачки. У даній ситуації кілька разів натисніть стрілочку «Ліворуч» для переміщення секторів до початку диска.
9
Кілька разів натисніть «Далі» і застосуєте задані параметри. Доступ до нового розділу буде наданий після перезавантаження комп'ютера і виконання потрібних операцій. Врахуйте, що на це може бути витрачено 2-3 години.
Створення додаткових розділів на жорсткому диску дозволяє встановити відразу декілька операційних систем. Крім того, нові розділи створюють для відділення системних файлів від вторинних ресурсів.
Вам знадобиться
  • - Partition Manager;
  • - інсталяційний диск Windows Vista.
Інструкція
1
Існує два основні методи створення нових розділів при роботі з системою Windows Vista. Перший використовується при установці цієї ОС, а другий - після виконання цієї процедури. Якщо ви тільки плануєте встановити систему, скористайтеся першим методом. Вставте диск у привід і запустіть програму установки Windows Vista.
2
Дотримуйтесь покроковому меню і дочекайтеся появи списку підключених вінчестерів і їх розділів. Лівою кнопкою миші виділіть той жорсткий диск, який необхідно розділити на частини, і натисніть кнопку «Видалити». Пам'ятайте про те, що вся інформація з цього вінчестера буде стерта.
3
Тепер натисніть кнопку «Створити» і задайте параметри нового розділу. Вкажіть тип файлової системи і розмір тому. Аналогічним чином створіть ще один або кілька розділів. Виберіть той з них, на який буде встановлена Vista, і натисніть кнопку «Далі».
4
Якщо необхідність створити новий розділ з'явилася після установки системи, використовуйте програму Partition Manager. Встановіть її і перезавантажте комп'ютер. Дана процедура необхідна для збору відомостей про використовувані вінчестерах. Запустіть Partition Manager.
5
Оберіть вкладку «Майстер» і перейдіть до пункту «Створити розділ». Поставте галочку поруч із пунктом «Режим для досвідчених користувачів». Натисніть кнопку «Далі». Виберіть зону, в якій буде розташований новий розділ диска, і ще раз натисніть «Далі».
6
Задайте розмір нового тому, пересунувши повзунок до потрібного показника. Встановіть прапорець поруч із пунктом «Створити як логічний диск». Натисніть кнопку «Далі».
7
Виберіть з доступних варіантів тип файлової системи нового томи. Вкажіть мітку диска і натисніть «Далі», а потім - «Готово». Після повернення в головне меню утиліти натисніть кнопку «Застосувати намічені зміни» і підтвердіть запуск процесу ділення диска.