Як відремонтувати блок живлення ноутбука. адаптер живлення tom tom.

Певна категорія неполадок мобільного комп'ютера пов'язана з неполадками в роботі блоку живлення. Як правило, дані збої викликані неправильним поводженням з пристроєм і неякісної проводкою в приміщенні.
Вам знадобиться
  • - ножиці;
  • - ізоляційна стрічка;
  • - ніж;
  • - паяльник.
Інструкція
1
Спочатку знайдіть джерело неполадки. Більшість блоків живлення мобільних комп'ютерів складаються з двох елементів: трансформатор, що видає стабільну напругу, і кабель, що з'єднує цей пристрій з ноутбуком. Перевірте тестером, який з елементів працює нестабільно.
2
Вимкніть блок живлення від мережі змінного струму. Розберіть корпус пристрою. Пам'ятайте про те, що даний елемент не містить гвинтів. Ще раз переконаєтеся в тому, що проблема в проводі, а не самому трансформаторі, перевіривши контакти тестером.
3
Придбайте новий кабель для блоку живлення. Обов'язково переконайтеся в тому, що він містить потрібну кількість внутрішніх жив. Підключіть новий кабель до трансформатора, замінивши їм старий аналог. В даному випадку дуже важливо правильно підключити кожен конкретний провід.
4
Зберіть корпус блоку і обмотайте його ізоляційною стрічкою. Якщо ви були досить акуратні при розборі блоку, склейте половинки корпусу. Другий спосіб менш безпечний, т.к. може привести до відкриття блоку харчування під час роботи.
5
Якщо ж проблема в дроті, що сполучає блок живлення з ноутбуком, придбайте новий коннектор. Найчастіше ламається саме цей елемент пристрою. Обов'язково переконайтеся в тому, що несправний коннектор блоку, а не мобільного комп'ютера.
6
Відріжте кабель на відстані 5-10 см від коннектора. Припаяйте новий адаптер. Врахуйте, що ноутбуки деяких фірм мають вельми специфічні слоти для підключення блоку живлення.
7
Якщо ви хочете продовжити термін служби елемента живлення, перед пайкою жив просуньте кабелі в пластикову трубку. Ізолюйте кожну окрему жилу. Посуньте трубку, щоб вона перекривала вразливі місця. Закріпіть її ізоляційною стрічкою.
8
В тому випадку, коли причиною несправності є збій в роботі трансформатора, придбайте новий блок живлення. Виберіть універсальний адаптер, який має великий набір знімних конекторів. Приділіть увагу можливості зміни вихідної напруги.
З поломками персонального комп'ютера або ноутбука час від часу стикається кожен користувач. У більшості випадків несправності пов'язані зі збоями програмного забезпечення. Але іноді при значних перепадах напруги в мережі може вийти з ладу блок живлення. Як запобігти його поломку, а при необхідності відремонтувати своїми силами?
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - паяльник;
  • - припой;
  • - флюс;
  • - мультиметр (вольтметр, омметр) .
Інструкція
1
Для профілактики порушень в роботі блоку живлення використовуйте мережевий фільтр. Конструкція фільтра охороняє підключені до нього пристрої від різких перепадів напруги, а деякі моделі дозволяють завершити роботу комп'ютера в безпечному режимі навіть при повному відключенні живлення.
2
Не завжди причина «мовчання» комп'ютера може бути пов'язана саме з блоком живлення. Щоб переконатися в справності блоку живлення або в його виході з ладу, від'єднайте блок від комп'ютера і поставте на його місце завідомо справний блок від іншого комп'ютера (можна запозичити його у друзів або родичів). Якщо з новим блоком пристрій справно працює, причина криється в несправності вашого живильного приладу.
3
Для ремонту згорілого блоку живлення приготуйте паяльник, приналежності до нього, викрутку, мультиметр. Акуратно відкрутите кріпильні гвинти і зніміть кришку блоку.
4
Найчастіше блок живлення виходить з ладу при пробої випрямного діодного моста, розташованого в високовольтної ланцюга. Для діагностики такої несправності використовуйте мультиметр або вольтметр. Виміряйте напругу на всіх виходять з блоку проводах. При відсутності мінімальної напруги виміряйте опір між будь-якими двома висновками діодного моста. Якщо опір не дотягує до значення 1Ом, потрібна заміна діодного моста. Для цього необхідно придбати випрямляючий міст, розрахований на напругу 300В і силу струму 1А.
5
припаяти новий діодний міст, зробіть перевірку діодів, включених у вторинні випрямні ланцюга. При перевірці блок живлення повинен бути відключений від материнської плати. Якщо мається мінімальне «чергове» напругу, але блок спрацьовує ривками, несправний перетворювач. Несправний діод відшукайте за допомогою омметра, про нього буде сигналізувати відсутність опору в обох напрямках. Замініть що вийшов з ладу діод або діодні збірку.
6
Описаних дій в більшості випадків буває достатньо, щоб відновити працездатність блоку живлення. Однак такий ремонт виправданий лише в тому випадку, коли потрібні деталі вже є в наявності, або якщо вартість замінних елементів не перевищує вартості нового блоку. Іноді доцільніше відмовитися від ремонту і придбати новий блок живлення, доповнивши його мережевим фільтром.