Що робити, якщо немає звуку.

Насилу розшукавши в інтернеті файл з фільмом, який давно хотілося переглянути, можна виявити, що програма, за допомогою якої ви відкрили цей файл, чи не відтворює звук. Щоб справитися з цією неприємністю буде потрібно з'ясувати, яким кодеком стиснута звукова доріжка і встановити бракуючий компонент на комп'ютер.
Вам знадобиться
  • - відеофайл;
  • - програма GSpot;
  • - програма VideoInspector;
  • - браузер.
Інструкція
1
Ряд плеєрів має опцію пошуку бракуючих кодеків в інтернеті. Якщо програма, за допомогою якої ви намагалися відкрити файл, не має такої можливості, не все втрачено. Допомогти визначити назву кодека, який був використаний для стиснення звукової доріжки, зможе утиліта GSpot.
2
Відкрийте вікно GSpot і клікніть по кнопці огляду в панелі File. Виберіть файл з фільмом, який відтворюється без звуку, і натисніть на кнопку «Відкрити». Можливо, програмі потрібно кілька секунд для добування інформації з файлу.
3
Зверніть увагу на вміст панелі Audio, яка розташовується в нижній лівій частині вікна GSpot. В поле Codec з'явиться назва кодека, використаного для компресії звуку, а в поле Stat виявиться повідомлення про відсутність в системі потрібного кодека.
4
Виділіть повна назва кодека в текстовому полі і скопіюйте його. Відкрийте в браузері сторінку одного з пошукових сервісів і вставте назву відсутнього кодека в пошуковий рядок.
5
Для пошуку можете скористатися сайтом free-codecs.com. Відкрийте його головну сторінку у вкладці браузера і введіть назву кодека в пошуковий рядок, що знаходиться у верхньому правому куті вікна. Запустіть пошук клавішею Enter.
6
Перейдіть по текстовому посиланню, яка з'явиться в результатах пошуку. Нескладні інструкції по установці кодека можна побачити під посиланням для скачування. Як правило, для цього потрібно серед завантажених даних вибрати файл з розширенням inf і застосувати до нього опцію Install контекстного меню.
7
Завантажте кодек, скориставшись посиланням, і встановіть його так, як це описується в поясненні.
8
Для впізнання та пошуку відсутнього кодека можна скористатися програмою VideoInspector. Відкрийте в ній відеофайл за допомогою кнопки «Огляд». Інформація про компресії звуку буде виведена в нижній панелі вікна програми.
9
Якщо кодек, яким стиснутий звук в файлі, відсутній, натисніть на кнопку «Завантажити» в полі «Кодек» панелі «Аудіо».