Як захистити себе від змій.

Практично всі змії не нападають на людину без причини. Щоб не провокувати окремих представників класу плазунів, необхідно дотримуватися елементарних правил безпеки, а також у разі чого вміти надавати першу допомогу.
Вам знадобиться
  • - палиця;
  • - зеленка;
  • - йод;
  • - спирт;
  • - вода.
Інструкція
1
Вирушаючи до лісу, надягайте кросівки, а не відкриті сандалі. Озбройтеся палицею, щоб розсовувати їй траву і гілки в лісі, звільняючи собі шлях.
2
Шорти і майки без рукавів краще залишити вдома, набагато більш розсудливим рішенням буде надіти спортивний костюм з вузькими манжетами. В цілому одяг не повинен щільно прилягати до тіла: тоді в разі нападу змія прокусить тільки тканину, а не шкіру. На голову обов'язково пов'яжіть косинку або надіньте інший головний убір.
3
Якщо ви збираєтеся ночувати в лісі, вибирайте місця стоянок подалі від старих трухлявих пеньків, повалених дерев і куп сміття, тому що саме там можуть бути змії. Щоб вони не опинилися у вашій наметі, обов'язково закривайте на ніч всі входи і отвори.
4
Побачивши змію, не робіть різких рухів, ще краще - замріть на якийсь час, поки плазун НЕ уползет геть. Якщо ви помітили змію біля палатки і при цьому самі перебуваєте на відстані не менше 7-10 метрів, постукайте об землю палицею, але ні в якому разі не бийте їй «випадкову гостю». Шум злякає її, і вона, швидше за все, поспішить ретируватися.
5
Як бути, якщо змія все ж вкусила? Постарайтеся проявити самовладання і надати собі першу допомогу: якщо в роті немає ранок, спробуйте відсмоктати отруту, спльовуючи після кожної спроби. Потім ретельно обробіть рану спиртом, зеленкою або йодом. Обов'язково випийте якомога більше рідини. Щоб уповільнити розповсюдження отрути, необхідно обмежити рухомість, тому, якщо поруч з вами є люди, відправте їх за кваліфікованою медичною допомогою.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не намагайтеся збільшити ранку, припікати її розпеченими на вогні предметами, накладати джгут або «заморожувати» льодом. Це значно ускладнить надання необхідної допомоги.