Як поводитися під час землетрусу.

Землетрус - це природне явище, непередбачуване стихійне лихо. Підземні поштовхи, характерні для землетрусу, можуть спричинити за собою сильні руйнування. Обчислити, в якому місці земної кулі і в який час відбудеться це стихійне лихо, загодя практично неможливо. Тому жителям сейсмонебезпечних регіонів необхідно знати правила поведінки при землетрусах.
Інструкція
1
В першу чергу не панікуйте. Якщо ви відчули підземні поштовхи, тверезо оцініть ситуацію. Дотримуйтесь спокою, не сійте паніку і не лякайте оточуючих.
2
Якщо ви знаходитесь на 1-2 поверсі будівлі і у вас є можливість за кілька секунд вибігти на вулицю - скористайтеся нею. Ні в якому разі не користуйтеся ліфтом. Відійдіть на безпечну відстань - найкраще на відкрите місце. Не стійте під лініями електропередач і поряд з деревами.
3
Якщо ви знаходитесь на верхніх поверхах, встаньте в дверний отвір, сховайтеся під стіл або під ліжко. Ні в якому разі не перебуваєте поруч з вікнами, шафами, полицями, важкої побутовою технікою, щоб не отримати травми.
4
Якщо землетрус застав вас в дорозі, зупиніть автомобіль біля узбіччя. При парковці зверніть увагу, щоб по близькості не було рекламних конструкцій, ліхтарів, дерев, висотних будівель. Чи не ховайтеся від стихійного лиха під мостами і тунелями розв'язок.
5
Крім усього іншого, жителям сейсмічно небезпечних регіонів необхідно заздалегідь бути готовими до землетрусу. Максимально зміцните своє житло. Не ставте важкі предмети на верхні полиці або на шафи. Прикрутите до стін важкі меблі, яка при сильних поштовхах може перекинутися.
6
Завжди тримайте напоготові похідний рюкзак. У ньому мають бути теплі речі, сухий пайок, питна вода, копії документів, що засвідчують особу, аптечка з медикаментами для надання першої допомоги постраждалим, переносний радіоприймач, ліхтар, невелика сума готівкових грошей. Час від часу перевіряйте термін придатності продуктів і ліків, щоб вони не зіпсувалися.
7
Гроші, документи, цінні речі зберігайте в одному місці, щоб у разі потреби швидко забрати їх і залишити приміщення.
Корисна порада
Якщо після землетрусу є постраждалі, допоможіть рятувальникам надати першу допомогу пораненим і звільнити людей з-під завалів.