Як повернути борги за розписками.

При позичання грошей та отриманні письмового підтвердження факту передачі обумовленої суми (розписки), а також зобов'язання повернути її в повному обсязі і в строк, люди розраховують, що отриманих гарантій достатньо і умови угоди будуть повністю дотримані. Але бувають ситуації, коли боржник відмовляється повертати гроші, і тоді виникає питання про подальші дії займодателя.
Інструкція
1
Для початку постарайтеся вирішити питання мирним шляхом, не доводячи справу до судового розгляду. Обговоріть з боржником сформовану ситуацію, вислухайте його доводи і роз'ясніть йому свою позицію. Для цього краще зустріньтеся з ним особисто. Розмовами по телефону ви лише дасте йому шанс уникати спілкування з вами і відтягувати момент виплати боргу. Обговоріть з ним день і час зустрічі і позначте, що це в першу чергу в його інтересах, тому що в противному випадку ви будете змушені написати позовну заяву до судових інстанцій.
2
Якщо переговори ні до чого не приведуть, направте боржнику нагадування в письмовому вигляді із зазначенням вичерпаний термін повернення боргу, зазначеного в розписці, з вимогою його негайного повернення. Вкажіть також ваш намір передати справу до суду. Нагадування відправляйте листом з повідомленням про вручення. Збережіть у себе копію листа, квитанцію про відправку та повідомлення про вручення. Це буде доказом спроби отримати свої гроші при зверненні до суду - ви намагалися врегулювати суперечку в досудовому порядку.
3
Якщо домогтися повернення боргу вам так і не вдалося, зверніться у світовій суду з позовною заявою, в якій докладно, але коротко опишіть обставини справи. До заяви додайте всі необхідні документи (оригінали та копії): розписку, лист-нагадування, квитанцію про оплату державного мита і так далі. Пакет документів передайте в канцелярію судової ділянки. Тепер вам залишиться тільки почекати повістку на судове засідання та рішення суду у вашій справі.
4
У процесі переговорів з боржником і в зверненні листи-нагадування будьте ввічливі і лаконічні, не проявляйте зайвих емоцій. Постарайтеся підтримувати діловий стиль спілкування, бути рішучим і ні в якому разі не погрожуйте. Це допоможе вам швидше домогтися повернення боргу. А образи і погрози на адресу боржника тільки здатні спровокувати його на зустрічні звинувачення.