Як відкрити пляшку лимонаду.

Лимонад - прохолодний безалкогольний напій. Вважається, що придумали його італійські монахи в XVII столітті. А в 1767 році англійцю Джозефу Прістлі вдалося розчинити вуглекислий газ у воді. Завдяки цьому відкриттю на початку XIX століття компанія Якоба Швепп налагодила випуск газованого пляшкового лимонаду. Напій цей любимо і сьогодні, але можуть виникнути складнощі з відкорковування пляшки, особливо, якщо це доводиться робити в «похідних» умовах.
Інструкція
1
Лимонад зазвичай розливається в пластикові та скляні пляшки об'ємом від 0,33 до 2 літрів, які герметично закриваються пробками. Це необхідно для збереження напою, його захисту від забруднення, окислення і зараження мікроорганізмами, а також для зручності під час транспортування. Оригінальні пробки є своєрідним захистом від підробок. Крім того, пластмасові та кронен-пробки володіють високою надійністю, що ускладнює відкупорювання пляшок.
2
Залежно від виду пляшки пробки для лимонадів випускаються двох видів: закручивающиеся (гвинтові) і металеві, у вигляді «корони» з гофрованим краєм, які отримали назву кронен-пробки. Виготовлені з пластику та металу закручивающиеся пробки зазвичай труднощів при відкорковування не викликають. Хоча й тут є маленькі хитрощі. Якщо раптом пробка вам ніяк не піддається, подденьте її чим-небудь знизу. Як тільки всередину проникне повітря, пляшка відкриється без проблем.
3
Кронен-пробки відкорковуються з легкістю за допомогою спеціальних откривалок. Вони випускаються різних форм та модифікацій: механічні та автоматичні, звичайні і у вигляді гаджетів, які завжди можна носити з собою.
4
Але бувають ситуації, коли відкривачки під рукою немає. Тоді на допомогу приходять «народні» кошти. Умільці можуть відкрити пляшку з лимонадом за допомогою ключа, обручки, ножа або пляшку об пляшку. У цьому випадку треба «підручним» предметом, підчепивши пробку знизу, потягнути її вгору.
5
Можна як відкривачки використовувати звичайний аркуш паперу. Краще якщо папір буде щільною. Складіть акуратно сторінку навпіл, потім ще раз навпіл і ще кілька разів, поки лист не перетвориться на невеликий прямокутник з щільними краями (не забувайте, складаючи сторінку, проглаживать лінії згину пальцями). Потім подденьте пробку краєм складеного аркуша. Якщо не вийде відкрити пляшку з першого разу, не засмучуйтеся, трохи терпіння, і пробка піддасться.
6
Відкриваючи скляну пляшку з лимонадом будь-яким способом, будьте обережні. Одне незручне рух, і горлечко може відколотися, поранивши вас, а осколок опинитися всередині пляшки.
Корисна порада
Якщо ви відкривати не охолоджену пляшку з лимонадом, є великий ризик облитися піною. Щоб цього не сталося, знімайте пробку поступово, випускаючи повільно газ.