Як обкласти ванну плиткою.

Плитка - найпопулярніший матеріал для обробки ванних кімнат. Кахель не тільки декоративний, але і стійкий до впливу вологи, агресивних побутових хімікатів і перепадів температур. Щоб обкласти ванну плиткою, потрібно вивчити прості правила кладки і копітко їх дотримуватися. Добре підібрана, якісна облицювання дозволить надовго забути про ремонт стін.
Вам знадобиться
 • - кахельна плитка;
 • - шпаклівка;
 • - цементний розчин;
 • - шпатель;
 • - правило;
 • - схил;
 • - крейда;
 • - зубчастий шпатель;
 • - плитковий клей;
 • - плиткорез;
 • - роздільники для швів;
 • - гладилка для затирання швів;
 • - плиточная затирка;
 • - тепла вода;
 • - дрантя, губка.
Інструкція
1
Порадьтеся з продавцем-консультантом, щоб підібрати оптимальний оздоблювальний матеріал для ванної. При покупці уважно вивчіть характеристики кахлю і переконайтеся, що він підходить для використання в приміщеннях з підвищеною вологістю. Для вертикальних поверхонь ідеально підходить тонкокерамічних плитка з глазур'ю. В місцях стиків з ванною рекомендується використовувати кахель крупного розміру, щоб швів було менше.
2
Виміряйте площу ванної кімнати і розрахуйте кількість необхідного матеріалу для обробки стін. Його слід брати з запасом - не менше ніж на 5% більше, ніж потрібно згідно загальної площі приміщення. Врахуйте можливу заміну і порчу кахлю в процесі роботи.
3
Підготуйте стіни до облицювання плиткою. Ваше завдання - зробити все поверхні ідеально рівними. Великі дефекти відкоригуйте цементним розчином, решта отшпатлюйте. Постійно перевіряйте стан стін і кутів за допомогою будівельного правила. Поки шпаклівка не висохла, нанесіть зубчастим шпателем на стіни борозенки невеликого розміру - це поліпшить схвативаемость клею і плитки.
4
Приберіть з ванної кімнати все сміття і приступайте до розмітки першого, нижнього, ряду облицювання. Щоб вибрати кращий варіант кладки, прикладіть вздовж внутрішніх стін плитку і розрахуйте стики оздоблювального матеріалу в кутах. Якщо необхідно відрізати кахель, зробіть це заздалегідь плиткорезом. Місця, де будуть знаходитися перший і останній елемент кладки, відзначте олівцем. Щоб ряд ліг рівно, використовуйте схил і правило. За допомогою лінійки проведіть контрольну крейдяну лінію.
5
Розведіть плитковий клей по інструкції на упаковці і відзначте ділянку, рівний 5-6 плитках. Накладіть на нього розчин і розподіліть гладилкою по стіні. Завжди утримуйте кельму під одним кутом, щоб клей завжди лягав рівним шаром по всій поверхні. З зусиллям проведіть по стіні зубцями шпателя - на клейовому розчині повинні з'явитися рівномірні борозни.
6
Прикладіть першу плитку, щільно притиснувши її до клею. Потім по готовому зразком покладіть другий елемент облицювання й відкоригуйте міжплиточний шов за допомогою спеціального хрестика-розпірки з пластику. Продовжуйте укладання, копітко вирівнюючи зазори між плитками. Надлишки клею обережно прибирайте пластиковим шпателем; не забувайте вставляти хрестоподібні роздільники.
7
Дайте плитковій клею повністю висохнути і приступайте до затірки швів між плитками. Видаліть пластикові хрестики з швів. Прочитайте інструкцію по застосуванню затирочной суміші. Зазвичай засіб наноситься на поверхню облицювання гумової гладилкою. Утримуйте інструмент під невеликим кутом (приблизно в 30 градусів) і наведіть діагонально до плитковим стиках - так зазори між кахельної кладкою заповняться швидше. Вдавлюйте затірку в шви із зусиллям, щоб не утворилося порожнеч.
8
Витримайте затірку, поки вона не застигне. Залежно від складу засобу і температурних умов, це може відбутися через 5-30 хвилин. Проведіть вологою губкою по стику кахлю - якщо це не зашкодило шов, можна приступати до очищення готового облицювання ванної кімнати.
9
Видаліть білий наліт з кахлю поролоновою губкою, змоченою в теплій воді. Рухайтеся під кутом 45 градусів по відношенню до плитковим стиках (ні в якому разі не паралельно!), Щоб не пошкодити шви. Фінішну прибирання ванної проведіть вологою ганчіркою.
10
Через 3 тижні після ремонту обробіть затерті шви герметиком, щоб оберегти стики від руйнівної дії грибка. Місце з'єднання ванни і кахельної облицювання, а також ділянка навколо водопровідних труб рекомендується оформити за допомогою спеціальних ущільнювачів для ванн. Вони додадуть облицюванні акуратний вигляд і додатково захищати її від вологи.
Корисна порада
Перед ремонтними роботами по можливості демонтуйте раковину і унітаз і винесіть їх з кімнати. Ванну закрийте щільною плівкою і зафіксуйте її скотчем.