Як пояснити дитині, що таке предмет.

Правильне формування предметно-логічного мислення у дитини починається з пояснення йому, що таке предмет. Чим він відрізняється від явищ, які у предметів є властивості, ознаки. Пояснювати найкраще з прикладами.
Інструкція
1
Візьміть в руки один або два предмети, добре знайомих дитині. Це можуть бути іграшки або його особисті речі. Поясніть, що те, що ви йому показуєте, називається предметами. Попросіть його самостійно назвати предмети з навколишнього його обстановки. На першому занятті переконайтеся, що дитина розуміє, що предмети не міняють свою назву, називаючись такими.
2
Поясніть головна відмінність предметів від явищ - те, що предмети можна помацати руками. Поступово розширюйте коло речей, на які можна звернути увагу дитини і пояснити, що вони теж предмети. При цьому малюк повинен зрозуміти, що предмети бувають і такими, що до них не можна доторкнутися. Наприклад, літак в небі. До нього не можна дотягнутися, але він залишається предметом. Або річ, замкнена всередині шафи: її теж не можна помацати, але вона теж - предмет.
3
Одночасно учите дитини порівнювати різні предмети між собою. Один довший, інший коротше. Один важче, інший легше. Звертайте увагу на те, що предмети пофарбовані в різні кольори. На прикладі дитячого конструктора покажіть, що всі деталі - предмети. Але з них можна зібрати якийсь один предмет, а потім знову розібрати на складові частини - деталі.
4
При навчанні дитини намагайтеся діяти поступово. Не робіть заняття занадто довгими. Бажано, щоб вони були коротші, але частіше. У перебігу дня нагадуйте дитині про пояснення, просячи назвати його предмети з навколишнього оточення. Запитуйте його про явища, про день і ніч, про пори року так, щоб малюк відрізняв їх від предметів.
5
Просіть, щоб дитина називав якнайбільше які предметів. Це сприятиме розвитку словникового запасу та розширенню його кругозору. При засвоєнні матеріалу дитина повинна торкатися руками до званим їм предметів, розглядати їх. Якщо предмет складається з декількох частин - називати ці частини.
6
Намагайтеся вибудувати процес навчання у вигляді гри. Діти люблять грати, вони розвиваються граючи. Завдяки цьому дитина не тільки швидше засвоїть поняття предмета, а й отримає задоволення від навчання.