Як оформити красиву клумбу. Які цветі, чтобі звисали посадити на дачі.

Щоб оформити красиву садові клумбу, потрібно володіти не тільки художнім смаком, але і спеціальними знаннями. Недосвідчений дачник повинен отримати більше інформації про особливості рослин, часу їх цвітіння і сумісності один з одним. Тільки після цього можна приступати до висадки насіння або розсади. Порадьтеся з фахівцями ландшафтного дизайну. З безлічі різновидів клумб ви обов'язково підберете оптимальний варіант для свого саду.
Вам знадобиться
  • - Декоративні рослини різної висоти і кольору;
  • - каркас для клумби;
  • - контейнери для квітів;
  • - огорожа з підручних або заводських матеріалів.
Інструкція
1
Продумайте місце розташування майбутнього квітника. Важливо знати, з якої точки ви і ваші гості будете милуватися клумбою, і вибрати відповідне оформлення. Безпрограшний варіант - просторий і відкритий ділянку, на якій найлегше сформувати окремо стоїть квітник. Можна створити ефектну клумбу як обрамлення композиції з чагарників або садових дерев.
2
Найпростіший варіант оформлення клумби - скласти її з рослин одного виду. Зазвичай під час цвітіння вони представляють собою барвисте пляма невеликого розміру. Квітник можна ускладнити, якщо довільно розсадити на одній ділянці саду групи різних декоративних рослин. Підберіть цікаві екземпляри з неоднаковими періодами цвітіння. Тоді одні з них будуть розпускатися навесні, інші - влітку; треті відцвітуть тільки восени. Протягом усього дачного сезону клумба буде радувати око.
3
Спробуйте зробити більш складну клумбу, розташувавши її компоненти у вигляді чіткого малюнка. Для цього окресліть грядки у вигляді простих геометричні форм - трикутник в трикутнику, коло в колі і т.д. За словами квітникарів-декораторів, прості орнаменти в ландшафті часто виглядають більш ефектно, ніж хитромудрі візерунки. Між рослинними групами різних видів залиште помітну кордон. Отримати задуманий барвистий малюнок можна лише за однієї умови: всі рослини повинні зацвісти в один час.
4
Ще більш ускладніть оформлення клумби. Спробуйте скласти багаторівневу композицію. Щоб досягти ефекту альпійської гірки, підберіть квіти різної висоти: спочатку саджайте низькі, потім середні і найвищі рослини. Інший варіант створення вертикальної клумби - встановіть в центрі майбутнього квітника пластиковий або металевий каркас з держателями на різних ярусах. На нього ви розставите контейнери з квітами. Форма клумби буде безпосередньо залежати від її «скелета».
5
Відгородите клумбу з допомогою підручних або фабричних матеріалів - це додасть вашому дизайнерському творінню завершеність, підкреслить форму квітника. Більш урбанізований варіант - пофарбувати в зелений колір стару автомобільну покришку, засипати середину грунтом і посадити в імпровізовану огорожу квіти.
6
Для дачного дворика, оформленого в сільському стилі, рекомендується викласти красиві композиції з природних каменів або змайструвати тин з гнучкою вербової лози.
7
Сучасний вигляд оформленню квітника додадуть заводські огорожі для клумб. У квіткових магазинах і спеціалізованих компаніях можна вибрати симпатичні парканчики, які можна швидко зібрати на місці за принципом конструктора.