Як переробити жорсткий диск.

У століття інформаційних технологій поняття жорсткого диска з кожним днем стає все більш відносним: віртуальні сховища, бази даних і спеціальні сервіси стали доступні будь-якому бажаючому. Та й без втручання всесвітньої павутини жорсткий диск все більше стає схожим на конструктор. Його можна розбивати на кілька віртуальних дисків, резервувати сектори, форматувати, дефрагментировать ... Втім, не всі з перерахованого можна робити за допомогою однієї операційної системи з її стандартними наборами утиліт.
Вам знадобиться
  • - додатковий носій інформації;
  • - спеціальна утиліта для роботи з жорсткими дисками;
  • - навички встановлення і використання спеціальних програм.
Інструкція
1
Щоб «переробити» жорсткий диск, обов'язково переконайтеся в наявності на комп'ютері встановленої утиліти для роботи з жорсткими дисками. Якщо такої немає, для початку роботи встановіть відповідну програму. В даний час кількість подібних програм досить велике, багато з них не є безкоштовними. Крім того, не забувайте, що безкоштовні версії можуть не володіти повним функціоналом, що може утруднити перебудову жорсткого диска під необхідні параметри. Для роботи з жорсткими дисками під управлінням ОС Windows рекомендується схвалена компанією програма Partition Magic в будь-який з її версій.
2
Після установки утиліти для роботи з жорстким диском і перед початком роботи в обов'язковому порядку зробіть резервну копію найбільш важливої інформації, що зберігається на жорсткому диску. Це не означає повне копіювання системних дисків або операційної системи, однак самі значущі документи цілком можна тимчасово перенести на знімний диск або flash-накопичувач. Така підстраховка допоможе уникнути проблем у подальшому при глибокого чищення ПЗУ.
3
При використанні рекомендованого Partition Magic закойте всі активні програми, потім запустіть програму і виберіть у головному меню кнопку «Майстер роботи з диском». Робота зазвичай починається з розбиття диска на кілька віртуальних. Варто пам'ятати, що в одному комп'ютері обов'язково повинен бути присутнім диск C, іншим дискам можна привласнити бажані букви, крім системних (наприклад, A - флоппі-диск).
4
При оптимізації наявного жорсткого диска під власні потреби забувайте золоте правило системного адміністратора: перш ніж зробити щось, перевір необхідність цієї дії. Втім, в Partition Magic є можливість попереднього перегляду внесених змін, що допоможе починаючому користувачеві досягти бажаного результату.
5
Одним з головних питань при роботі з жорсткими дисками стає питання вибору формату зберігання даних. Серед можливих: FAT, FAT32, NTFS і HPFS, кожен з яких має ряд переваг і недоліків. FAT, наприклад, не підтримує ієрархічну систему каталогів, а NTFS використовує спеціалізовані структури даних для зберігання інформації про файли для поліпшення продуктивності, надійності та ефективності використання дискового простору. Для вірного вибору файлової системи дайте собі відповідь на питання про те, для чого буде використовуватися жорсткий диск. Тим же, хто не звик вирішувати подібного роду питання, зазвичай рекомендують використовувати NTFS.