Як співати пісні без мікрофона.

Якщо з мікрофоном після деякого тренування співати можуть майже все, то без нього вже дещо складніше. Адже для цього потрібні сила голосу і володіння ним, хороший обсяг легких. Так, оперних співаків добре чутно навіть на тлі оркестру.
Інструкція
1
Займіться постановкою голосу. Відвідуйте вокальну студію або індивідуальні заняття з викладачем (в залежності від ваших подальших планів). Вам необхідно навчитися співати на опорі - з підтягнутим животом. Це додасть силу і дзвінкість голосу, дозволить тримати дихання і витягати довгі ноти.
2
Вчіться використовувати резонатори. Це грудна клітка, носові і лобні пазухи. Саме резонатори, а не зв'язки, відповідають за силу і міць голосу. Коли ви співаєте низькі ноти, задіюється головним чином грудної резонатор, а коли співаєте високі - верхні резонатори. При цьому в них відчувається вібрація. Таким чином, немає сенсу в тому, щоб напружувати зв'язки заради гучності звуку - це може лише пошкодити їх.
3
Розвивайте силу голосу. Тоді вас буде чутно під час виступу без мікрофона. Тут важливу роль відіграє, по-перше, правильне використання резонаторів, а по-друге, регулярні тренування. Завдяки їм у вас сформується звичка правильного звуковидобування і володіння власним голосом. В іншому випадку, розхвилювавшись, ви можете не взяти якісь ноти або взагалі відчути себе нездатним виконати пісню, яка цілком добре виходила у вас на репетиціях. Якщо ж у вас буде тривалий досвід занять, то впевненість в собі не дасть вам сильно збитися навіть при хвилюванні. До того ж, ви зможете зосередитися на своєму артистизмі.
4
При можливості вибирайте для виконання приміщення з хорошою акустикою. У такому приміщенні голос звучить голосніше і дзвінкіше. У маленькому залі не варто форсувати звук.
5
При виступі орієнтуйтеся на силу свого голосу і акустичні характеристики приміщення, а також звуковий супровід. Занадто голосно співати теж не варто. Також зниження і підвищення гучності залежить від смислових інтонацій в композиції.