Як міняти гальмові колодки.

Гальмівні колодки в автомобілі вважаються витратним матеріалом, так як вони мають обмежений ресурс і через якийсь час використання зношуються (стираються). Тому перевіряти і, в разі необхідності, міняти гальмівні колодки потрібно регулярно.
Вам знадобиться
  • Домкрат, балонний ключ, велика викрутка, набір ключів.
Інструкція
1
Для початку необхідно поддомкратіть автомобіль і зняти колесо.
2
Потім потрібно розтиснути гальмівні колодки . Робиться це за допомогою великої викрутки для кожної колодки .
3
Далі потрібно розігнути краю стопорной шайби нижнього болта кріплення колісного циліндра до напрямного пальцю, після чого ключем "на 17" притримуючи направляючий палець, необхідно відкрутити нижній болт і зняти його з шайбою.
4
Потім необхідно підняти гальмівний супорт з циліндром і дістати з нього гальмівні колодки .
5
Перед установкою нових колодок необхідно втиснути поршні якнайглибше всередину циліндра. Після цього можна ставити нові гальмівні колодки . Збірка здійснюється в зворотному порядку дій.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=nXaQTpTp_jQ
Корисна порада
Після установки нових колодок бажано кілька разів натиснути на педаль гальма, щоб усунути зазор, який міг утворитися між колодками, поршнем і диском в процесі заміни.
При гальмуванні автомобіля найбільше зусилля прикладається до передніх гальмівним колодкам. Тому від їх стану найбільшою мірою залежить, наскільки безпечною буде експлуатація автомобіля.
Перевірку стану передніх колодок потрібно проводити регулярно - через кожні 15 000 км пробігу. Колодки необхідно замінювати, якщо фрикційна накладка хоча б однієї з них зменшилася до 1,5 мм. Колодки зазвичай зношуються нерівномірно, але замінювати потрібно все відразу. Не допускається міняти колодки місцями або переставляти з одного колеса на інше. Процедура заміни передніх гальмівних колодок нескладна, і її цілком під силу провести навіть початківцю автолюбителю.

Підготовчі роботи

Автомобіль встановіть на рівній, сухій майданчику і підкладіть упори під задні колеса. Підніміть передню частину автомобіля домкратом і встановіть упори. Зніміть обидва передніх колеса. Обробіть всі кріпильні з'єднання рідким мастилом WD - 40, але уникайте попадання мастила на гальмівний диск. Відверніть кришку бачка з гальмівною рідиною, якщо обсяг рідини наближається до максимального, відберіть гумовою грушею або шприцом, щоб залишилося менше половини бачка.

Заміна передніх гальмівних колодок на автомобілі ВАЗ - 2107

Пасатижами вийміть два пружинних шплінта з штифтів фіксуючих гальмівні колодки. Після цього верхній штифт акуратно вибийте з посадочного місця молотком, за допомогою викрутки або металевого стержня відповідного діаметру. Вийміть дві плоских пружини, що утримують колодки, і потім демонтуйте другий штифт. Вставте монтажну лопатку між гальмівним диском і колодкою, потім повністю вдавите поршень в гальмівний циліндр. Те ж виконайте з другою гальмівний колодкою. Тепер вийміть старі гальмівні колодки. Перед установкою нових колодок почистіть посадочні місця плоскою викруткою. Фіксуючі штифти перед установкою змастіть литолом - наступного разу їх буде вийняти набагато легше.

Заміна передніх гальмівних колодок на автомобілі ВАЗ - 2109

Вийміть гальмівний шланг з кронштейна на передній стійці разом з кільцем ущільнювача. Вставте монтажну лопатку між внутрішньою колодкою і гальмівним диском, потім акуратно втисніть поршень в гальмівний циліндр до упору. Відігніть куточок на стопорной шайбі верхнього болта гальмівного механізму. Відверніть одним ключем верхній болт, утримуючи другим ключем направляючий штифт за шестигранник. Поверніть гальмівний механізм вниз, навколо осі другого болта і вийміть колодки. Очистіть посадочні місця гальмівних колодок від забруднень, використовуючи металеву щітку. Перевірте стан захисних гумових чохлів на напрямних штифтах, порвані чохли замініть. Встановіть передні колодки, підніміть вгору гальмівний механізм і загорніть верхній болт, також утримуючи направляючий штифт за шестигранник. Після затяжки болта загніть куточок стопорной шайби. Після завершення всіх монтажних робіт встановіть передні колеса і опустите автомобіль на землю. Натисніть кілька разів на педаль гальма до упору, щоб гальмівні колодки встановилися в робоче положення. Після цього перевірте рівень гальмівної рідини в бачку і при необхідності долийте.