Як повернути борг по розписці.

Бувають важкі часи, коли доводиться брати гроші в борг у друзів, родичів, знайомих. Необхідно дотримуватися всі формальності в оформленні розписки або договору, але також варто бути уважним при поверненні запозиченої суми. Недотримання деяких правил може призвести до того, що вам доведеться платити двічі.
Інструкція
1
Підготуйте передачу грошей самим ретельним чином, продумайте дрібниці. Врахуйте, що якщо ви повернули борг, але не забрали з якоїсь причини боргову розписку, ви станете рабом цього паперу, і наслідки можуть бути дуже сумними. Якщо не вимагаєте розписки, значить, повністю довіряєте вашому партнерові і повністю впевнені в його чесності.
2
Домовтеся про зустрічі з позикодавцем заздалегідь. Повідомте йому місце і час, а також не забудьте нагадати, щоб він приніс вашу розписку про те, що ви брали гроші в борг. Запросіть одного або двох чоловік в якості свідків. Вони вам знадобляться не тільки у випадку судового розгляду в майбутньому (на випадок, якщо справа прийме поганий оборот), але і для охорони грошей, якщо йдеться про особливо великих сумах.
3
В узгоджений час передайте всю суму позикодавцеві. Присутність свідків виявиться корисним, якщо хтось у майбутньому захоче оскаржити факт передачі грошей або ж дорікне вас у тому, що ви передали не всю суму. Перерахуйте гроші при свідках.
4
Якщо ж ви передаєте лише частину обумовленої суми, вимагайте від вашого партнера розписку, в якій він вкаже отриману від вас суму грошових коштів. Не забувайте - у договорі повинні бути прописані як ваші паспортні дані, так і позикодавця, а також повинні стояти обидві підпису.
5
Вимагайте від вашого кредитора, щоб він власноручно написав на борговій розписці, що не має до вас будь-яких претензій.
6
Будьте вкрай обережні, якщо ваш візаві не приніс з собою вашу розписку і якщо у вас не виявилося під рукою надійних свідків. Вимагайте від позикодавця зустрічну розписку, в якій він повинен буде вказати причини, чому не приніс оригінал договору, а також те, що сума виплачена вами в повному обсязі. Тільки коли такий документ опиниться у вас на руках, сміливо віддавайте борг - тепер ви маєте страховку у разі нечесності.