Як вибрати брус для дому.

Дерев'яні будинки мають досить багато позитивних якостей: вони красиві, затишні, екологічно-чисті і теплі. Брус користується великою популярністю серед будівельної деревини, він має вельми недорогу вартість, а також відмінні характеристики по пожаростойкости і теплозбереження. Так як же правильно вибрати брус для будівництва будинку?
Інструкція
1
Насправді існує три види бруса, а ось який з них вибрати, дивіться згідно характеристикам. Брус природної вологи є самим недорогим, найбільш відомим і доступним. Але він володіє деякими дефектами. Вся суть в тому, що даний будматеріал спочатку має вологість 40-80%, тому протягом півтора років після закінчення будівництва трапиться усадка будинку на 10%. Це призводить до зародження незліченної кількості тріщин. Згодом доведеться всі з'явилися проміжки конопатіть або зашивати фанерою або вагонкою, обкладати фаготом або цеглою.
2
Стругана профільований брус має ряд позитивних сторін, він більш зручний, ніж попередній. Будинок з такого бруса монтується набагато простіше. Торці профільованого бруса оснащені виїмками, які й дозволяють складати будинок, немов дитячий конструктор, де одна деталь ідеально підходить до другої. В даному випадку не виникне щілин, тому його не треба закладати, обробляти і конопатіть. Достатньо всього лише відшліфувати стіни і покрити їх антисептиками, а також фарбою і лаком. Такий будинок може дати в кінцевому етапі невелику усадку, не більше 5%.
3
Останній вид дерев'яного бруса - клеєний. Будівництво з даного матеріалу - найбільш швидке, так як такий будинок не потребує в процесі усадки. Клеєний брус виробляється з дерев'яних дощок, попередньо висушених, покритих антисептиками і протипожежними речовинами. Завдяки цьому, побудований будинок дасть усадку не більше 1%. Завдяки цьому відмінній якості, можна приступати до опоряджувальних робіт відразу ж після закінчення будівництва. Завдяки клеєного бруса, ви не зіткнетеся з проблемами перекосів дверних і віконних прорізів. Він не вимагає додаткової обробки, стіни виглядають натурально і красиво.