Як знайти цікаву експедицію для літнього відпочинку.

Любителям повалятися на пляжі організувати літній відпочинок простіше простого. Досить просто подзвонити в туристичне агентство і замовити путівку в Крим, Туреччину або на південь Європи. А от тим, хто хоче не тільки викупатися і позасмагати, а дізнатися щось нове, побувати в незвіданих місцях, доведеться постаратися.
Інструкція
1
Вибираючи експедицію, відштовхується від власних уподобань. Якщо ви захоплюєтеся археологією, зверніться в найближчий історичний інститут. Там щоліта студентів відправляють на практику - на розкопки стародавніх поховань, дослідження залишків городищ, на місця давніх битв і т.д. Також до групи пошуковців набирають добровольців. Найчастіше їх праця не оплачується. Зате надається житло та харчування - в наметовому таборі або студентському гуртожитку. Ніяких особливих вимог, окрім бажання взяти участь в експедиції та інтересу до історії, не пред'являється.
2
Експедиції, спрямовані на вивчення біосфери, проводяться в аграрних та ветеринарних інститутах. Найчастіше вони менш тривалі, ніж археологічні розкопки, але зате більше насичені інформацією. Під час поїздки студенти збирають гербарій, розпізнають голоси птахів, вносять записи в щоденник погоди, спостерігають за поведінкою тварин і т.д. Записатися в експедицію можна звернувшись в деканат вузу.
3
Крім студентських досліджень, спробували свої сили в експедиціях державних. Через нестачу фінансування наукові установи змушені наймати добровольців на безкоштовній основі. Але проживання, харчування та проїзд оплачується організаторами експедицій. Переглянути цікавлять можна на сайтах науково-дослідних інститутів.
4
В Росії існує кілька спільнот, постійно організовують експедиції. Це «Русские експедиції», «Дебрі», «Гімалайський клуб», «Арктика» і ін. Вони утворені Російським географічним товариством і мають свої представництва в багатьох містах Російської Федерації. Офіційний сайт, де можна дізнатися про підготовлювані подорожах - rgo.ru.
5
Якщо ви не страждаєте морською хворобою і любите відкриту воду, запишіться на участь в одну з вітрильних регат. В літній час вони проводяться не тільки на півдні Росії, але і в Карелії, на Онежском озері, на Байкалі та інших великих водоймах. Список яхт-клубів подивіться по посиланню motorwater.ru. Найчастіше в такі експедиції потрібні матроси і коки.
Корисна порада
Шукайте експедиції в різних інтернет-спільнотах. Особливо часто оголошення про набір груп розміщуються в Живому Журналі. Там можна не тільки дізнатися подробиці подорожі, але і поспілкуватися з його організаторами, побачити фотографії минулих поїздок і т.д.