Як організувати невелике виробництво сухих будівельних сумішей.

Сухі будівельні суміші - це дозовані набори інгредієнтів, необхідні для виконання різних будівельних та ремонтних робіт. Найпоширеніші з них - сухі бетонні і розчинні. Ця продукція завжди буде затребувана, оскільки жодне будівництво не обходиться без її застосування.
Інструкція
1
Почніть з планування організації виробництва. Зберіть докладну інформацію про види сухих будівельних сумішей, технологіях їх приготування, необхідному обладнанні. Вивчіть існуючий ринок цієї продукції в регіоні та ціни, за якими вона реалізується.
2
Визначтеся, які саме будівельні суміші будете виробляти, і з'ясуйте, яке обладнання потрібне, його продуктивність, вартість, можливість придбання в лізинг. Так, для невеликого виробництва сухих будівельних модифікованих сумішей (штукатурних, плиткових клеїв, шпаклівок) буде потрібно комплект обладнання, що складається з вузла завантаження, шнекового живильника, вібраційної сушарки, сита, дозатора добавок, змішувача, елеватора і комплекту автоматики.
3
Розрахуйте необхідну площу приміщення, виходячи з продуктивності і розмірів обладнання. Уточніть умови зберігання сировини і готових сухих сумішей. Підберіть приміщення з урахуванням цих умов, з'ясуйте вартість його оренди.
4
З'ясуйте, яка кількість електроенергії буде споживати дане устаткування. Розрахуйте витрати на енергоносії. Вивчіть ціни на сировину для виробництва у різних постачальників в регіоні. Намітьте майбутніх споживачів продукції. Вирішіть питання про доставку сировини і готових сумішей - власним чи найманим транспортом.
5
Підрахуйте, скільки чоловік і якою спеціальністю вам знадобиться для роботи невеликого виробництва. Як мінімум, потрібно технолог, який становитиме рецептури сумішей, оператор установки, вантажник, який вміє керувати автонавантажувачем. Визначтеся, як ви будете вести бухгалтерський облік - самі або наймете бухгалтера.
6
На підставі зібраних даних складіть бізнес-план з бюджетом доходів і витрат. Прорахуйте передбачувані початкові витрати (стартовий капітал) і витрати на основне виробництво та реалізацію продукції. Обов'язково врахуйте витрати на рекламу. Бізнес-план можна замовити у фахівців, вони зберуть всі відомості самі й виконають необхідні розрахунки.
7
З'ясуйте можливість отримання кредиту в банку для відкриття бізнесу. Визначтеся з видом ведення підприємницької діяльності - ТОВ або ІП. Підготуйте необхідні документи і оформите підприємство.
8
Укладіть всі необхідні договори: на оренду приміщення, на поставку обладнання та сировини, на транспортні послуги і т.д. Закупити вбрання обладнання, організуйте його доставку, установку і настройку. Придбайте сировину і допоміжні матеріали для виробництва.
9
Найміть працівників - за оголошеннями, через кадрові агентства або подавши заявку в службу зайнятості. Придбайте комп'ютер, принтер і факс. Встановіть програму для ведення бухгалтерського обліку.
10
Обов'язково займіться рекламою продукції, це дуже важливо на початковому етапі роботи навіть невеликого підприємства. Зверніться в рекламні агентства, замовте рекламу по телевізору і радіо. Подайте оголошення в газети, в тому числі й ті, які поширюються безкоштовно. Можна замовити створення і просування сайту підприємства в інтернеті.
11
Розсилайте комерційні пропозиції, прайс-листи по факсу потенційним споживачам, пропонуйте продукцію шляхом ведення телефонних переговорів. Так ви швидше напрацюєте базу покупців сухих будівельних сумішей вашого виробництва. Якщо дозволяє бюджет, найміть кваліфікованого менеджера з продажу.
12
Приділяйте увагу фактичним виробничим витратам, з'ясовуючи можливості економії витрат і підвищення ефективності роботи. Це дозволить швидше окупити початкові вкладення та потім направляти прибуток на розвиток і розширення виробництва сухих будівельних сумішей.
Зверніть увагу
Деякі початківці підприємці намагаються заощадити, купуючи вживане обладнання. Зрештою така «економія» призводить до потрійним затратам: - на ремонт швидко вийшов з ладу обладнання б/у, а потім на його демонтаж; - на покупку якісного обладнання; - на його монтаж та налагодження.
Сухі будівельні суміші - матеріали, які в початковому стані являють собою порошок, а при використанні змішуються з водою і вступають з нею в реакцію, утворюючи розчин. Отримані розчини використовують для найрізноманітніших цілей: в першу чергу для оздоблювальних робіт, а також для укладання плит, блоків, цегли.
Використання сухих будівельних сумішей, які вперше з'явилися в 50-х роках XX століття, робить процес будівництва більш швидким: немає необхідності застосовувати спеціальні машини, що привозять готовий розчин на стройку; багатокомпонентну суміш досить просто розвести в потрібній кількості води, пропорції точно вказані в інструкції. Раніше будівельникам доводилося буквально на око готувати розчини з декількох компонентів, що призводило до перевитрати матеріалів і до використання розчинів неналежного качества.В останні 60 років сухі будівельні суміші займають дуже важливе місце в будівництві, тому їх видів розроблено на даний момент дуже багато. Перша ознака, за яким можна розділити все суміші, - тип в'яжучого речовини. У більшості сумішей це або цемент, або гіпс.

Гіпсові і цементні суміші

Суміші на основі цементу використовуються в основному для монтажних робіт або для зовнішньої обробки. Розчини на основі таких сумішей набагато міцніше, мають кращі показники теплопровідності і звукоізоляції, вони набагато стійкіше до впливу навколишнього середовища. Працювати з ними важче, а сохнуть вони не менш месяца.Гіпсовие суміші використовують в основному для внутрішньої обробки будівель. Вони не витримують вплив вологи. В приміщенні гіпсові суміші створюють сприятливий для людини мікроклімат. Працювати з такими сумішами просто, сохнуть вони всього декілька днів.
До складу будь-якої суміші обов'язково входять різні наповнювачі, які і надають їй необхідні властивості.

Монтажні суміші

В особливу групу виділяються монтажні суміші. Ці суміші обов'язково створюються на основі цементу і піску, вони є головним компонентом бетону і розчинів, які служать для безпосереднього з'єднання конструктивних елементів будівлі - цегли, блоків, плит. Монтажні суміші бувають різної міцності і залежно від марки міцності підходять для тих чи інших робіт. В деякі монтажні суміші додаються фарбувальні речовини, щоб їх можна було використовувати з кольоровими кірпічамі.Монтажная суміш повинна в точності підходити для вашої будівлі, інакше ви ризикуєте істотно знизити міцність будівлі.

Клейові суміші

Для укладання плитки застосовують розчини на основі клейових будівельних сумішей. Так як плитка буває різною, для неї використовують і різні клейові суміші. Універсальні суміші призначені для роботи зі звичайною керамічною плиткою, суміші з підвищеною адгезією - для укладки важкої кам'яної плитки, посилені суміші - для плиток великого розміру. Крім основних видів клейових сумішей, існують і спеціальні: вологостійкі для басейнів, морозостійкі для укладки плитки на вулиці і багато інших. Розчини на основі клейових сумішей відрізняються високою несучою здатністю.

Вирівнюючі та оздоблювальні суміші

Вирівнюючі суміші призначені для вирівнювання поверхонь. Вони відрізняються високою еластичністю, змішуються з водою так, що в розчині відсутні грудки, добре зчіплюються з поверхнею, на яку наносяться. Вирівнювальні та опоряджувальні суміші намагаються зробити безусадкова, щоб вони не тріскалися після застигання. Залежно від навантаження, якій піддаються поверхні, вибирають різні за міцності оздоблювальні суміші - так, суміші для стелі та підлоги будуть значно відрізнятися за складом. Фінішні шпаклівки та штукатурки використовують для чистової обробки поверхонь. Вони не тільки остаточно вирівнюють поверхню, але і надають їй необхідний зовнішній вигляд, а також впливають на властивості поверхні, наприклад, зменшують її теплопровідність або збільшують вологостійкість. Декоративні штукатурки дозволяють створювати на стінах і стелі справжні твори мистецтва.

Виробництво сухих будівельних сумішей

Сухі будівельні суміші виготовляються тільки на спеціалізованих підприємствах з використання відповідного обладнання. На таких підприємствах строго дотримують технологічні норми виготовлення сумішей, дозволяючи домогтися однакової якості всієї виробленої продукції та відповідності її всім ГОСТам.В 90-х роках Росія імпортувала приблизно 80% необхідних країні сухих будівельних сумішей, але до теперішнього часу на імпорт припадає всього 20%, решта суміші виробляються на території країни. Такий приріст продуктивності пов'язаний з відкриттям філій іноземних компаній на території країни і з появою вітчизняних виробників, які виробляють суміші високої якості за своїм унікальним технологіям.Проізводство сухих будівельних сумішей по своїй технологічній суті схоже на виробництво цементів, але для будівельних сумішей довелося розробити ряд спеціальних добавок , які при введенні в суміш додають їй такі властивості, як мала гігроскопічність, швидкорозчинних, пожежобезпечність.
Сухі суміші застосовують не тільки для будівництва, використовують їх і в промисловості для захисту різних конструкцій від несприятливих факторів.
Великий вибір сухих будівельних сумішей дозволяє знайти матеріал, що ідеально підходить саме для ваших потреб. Численні компанії-посередники та інтернет-магазини дають можливість придбати такі суміші не тільки в Москві, але і в будь-якому куточку Росії, як оптом, так і вроздріб.