Як визначити центр ваги тіла. Як розрахувати простим способом центр ваги.

Центр ваги будь-якого геометричного предмета - точка перетину всіх сил ваги, що діють на фігуру при будь-якій зміні її положення. Іноді ця позначка може не збігатися з тілом, перебуваючи поза його меж.
Вам знадобиться
  • - геометричне тіло;
  • - нитка;
  • - лінійка;
  • - олівець.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що центр симетрії однорідного тіла простої прямокутної, круглої, кулястої, циліндричної або прямокутної форми збігається з його центром ваги. У однорідного круглого диска він розташований в точці перетину діаметрів кола.
2
У обруча, як і у кулі, цей параметр знаходиться в геометричному центрі, але тільки поза межами фігури. Знайдіть точку перетину діагоналей прямокутного паралелепіпеда, яка і буде його центром ваги.
3
Врахуйте, що розрахувати центр ваги неоднорідного предмета довільної форми вельми непросто. Скористайтеся способом вільного підвішування тіла на нитки і дослідним шляхом знайдіть точку перетину всіх сил ваги, що діють на фігуру при її перевертанні.
4
Послідовно з'єднуйте тіло з ниткою в різних точках. Якщо предмет, центр ваги якого необхідно знайди, знаходиться в стані спокою, то шуканий параметр збігається з лінією нитки. В іншому випадку сила тяжіння обов'язково призвела б його в рух.
5
Скористайтеся лінійкою і олівцем і накресліть вертикальні прямі лінії, які збігаються з напрямом ниток, закріплених у різних точках предмета. Залежно від складності довільної форми тіла, проведіть дві або три лінії, які повинні перетинатися в одній точці. Вона і буде потрібним параметром обраного предмета, тому що його центр ваги розташовується на всіх подібних прямих лініях.
6
Спосіб підвішування предмета дозволяє визначати центр ваги як плоскої фігури, так і більш складного тіла з непостійною довільною формою. Наприклад, в розкладеному стані центр тяжіння двох брусків, з'єднаних шарніром, знаходиться в їх геометричному центрі. Якщо бруски зігнути, то шуканий параметр опиниться за межами предметів.