Як відформатувати другий жорсткий диск.

Для повного видалення файлів з жорсткого диска застосовують процедуру форматування. Даний процес дозволяє очистити весь вінчестер або певний його розділ. Крім того, форматування використовують при зміні типу файлової системи.
Вам знадобиться
  • - ОС Windows;
  • - інсталяційний диск Windows.
Інструкція
1
Для форматування жорсткого диска, який є вторинним, можна використовувати засоби операційної системи Windows. Підключіть вінчестер до комп'ютера і включите ПК. Дочекайтеся завантаження системи.
2
Почекайте деякий час, поки буде виконана ініціалізація нового накопичувача. Натисніть клавіші «Пуск» і E для запуску провідника. Знайдіть іконку другого жорсткого диска або одного з його розділів. Клікніть по ній правою кнопкою миші.
3
Після запуску нового діалогового меню вкажіть параметри форматування накопичувача. Спочатку виберіть файлову систему. Якщо обсяг розділу не перевищує 32 Гб, ви можете встановити FAT32 або NTFS.
4
Вкажіть розмір кластера. Якщо ви не впевнені у виборі, просто натисніть кнопку «Відновити параметри за замовчуванням». Заповніть поле «Мітка тому». Це може знадобитися для швидкого визначення розділу при роботі з деякими програмами.
5
Деактивуйте функцію швидкого форматування, знявши прапорець з потрібного пункту. Натисніть кнопку «Почати». Тепер натисніть Ok для запуску процесу очищення томи. Дочекайтеся завершення роботи програми.
6
Відформатувати жорсткий диск і розділити його на локальні томи також можна під час установки ОС Windows Vista (Seven). Почніть цю процедуру і дочекайтеся запуску вікна зі списком підключених вінчестерів.
7
Натисніть кнопку «Налаштування диска» і виділіть лівою кнопкою миші потрібний вінчестер. Натисніть кнопку «Видалити». Через деякий час графічне відображення диска змінить назву на «нерозмічена область».
8
Створіть потрібну кількість локальних дисків на другому вінчестері. Після цього по черзі виділіть кожен розділ і натисніть кнопку "Форматувати". Тепер просто закрийте програму установки системи, вимкнувши комп'ютер. При повторному включенні дочекайтеся запуску раніше встановленої ОС і перевірте активність вінчестера.