Як відіпрати плями від соку. Як відіпрати помідорні плями.

Плями від соку є найбільш складними для виведення. Звичайно, багато залежить від овоча або фрукта, з якого він був виготовлений, а також від його натуральності. Так, наприклад, плями гранатового, томатного і чорничного соку (особливо якщо вони свіжовичавлені) відпираються дуже складно.
Вам знадобиться
  • - окріп;
  • - плямовивідник;
  • - порошок;
  • - нашатирний спирт;
  • - вода;
  • - ватний диск;
  • - марганцівка;
  • - оцет;
  • - перекис водню.
Інструкція
1
Плями від соку краще відпирати відразу після їх появи. Не варто затягувати з цією процедурою. Адже чим більше часу пройде з моменту появи плями, тим складніше буде від нього позбавитися. Як тільки ви виявили забруднення, поставте кип'ятити воду, бажано не менше 3-4 літрів.
2
Як тільки вода закипіла, покладіть забруднену річ у ванну або тримайте її над нею. Повільно лийте окріп на забруднену ділянку. Не використовуйте ніяких чистячих або миючих засобів. Через кілька хвилин пляма почне зникати.
3
Застарілі плями навряд чи вийде так швидко відіпрати. Тому діяти треба по-іншому. Візьміть плямовивідник, відповідний для матеріалу, який ви плануєте очистити. Покладіть білизну в ванну. Поряд не повинно знаходитися інших предметів, інакше ви можете їх зіпсувати. Налийте на пляму плямовивідник і залиште на кілька хвилин (точний час ви можете знайти на упаковці).
4
Візьміть порошок, який підходить для усунення плям. Або додайте в звичайний порошок плямовивідник. Краще брати засоби, в яких немає хлору. Наприклад, БОС, Chirton або Klar. Забруднену річ потрібно ретельно випрати. Зробити це можна ручним способом або в пральній машині.
5
Змішайте в рівних пропорціях нашатирний спирт і воду. Візьміть ватний диск, намочіть його в отриманому розчині і протріть пляму. Після чого виперіть річ звичайним способом. В порошок можна також додати плямовивідник без хлору.
6
Якщо сік потрапив на білу або стойкоокрашенную річ, розведіть кристали марганцівки в оцті. У вас має вийти темний розчин, що нагадує буряковий сік. Намочіть ватний диск в отриманій рідини, потім протріть їм річ. Уникайте потрапляння кристалів марганцю на тканину.
7
Пляма дуже швидко потемніє, але не потрібно цього лякатися. На чистий ватний диск нанесіть перекис водню. І протирайте їм пляма до тих пір, поки воно не знебарвиться. Після виперіть річ звичайним способом.
Всі ми хочемо, щоб наш одяг була красивою, чистою і акуратною. У літній сезон найчастішими «гостями» на нашому одязі виявляються п'ята від ягід або фруктових соків. Незважаючи на те, що вони вважаються трудновиводімиє, досвідчені господині завжди можуть з ними впоратися.
Інструкція
1
Приступаючи до виведення плям, очистіть одяг від пилу. Підготуйте чистячі засоби.
2
Випробуйте засіб, який ви вирішили використовувати, на невеликому клаптику тканини. Це допоможе вам уникнути зміни кольору одягу після застосування тих чи інших компонентів.
3
Пляма від соку можна видалити за допомогою звичайного окропу, але за умови, що це буде зроблено в перші хвилини після його появи на одязі. Краще зняти забруднений річ і, натягнувши її над якою-небудь ємністю, почати лити окріп на пляму до повного зникнення слідів соку. Якщо ж у даному випадку окріп застосовувати не можна, то зніміть одяг, насипте на пляму сіль, і через двадцять хвилин прополощіть річ в гарячій воді, потім використовуйте ваше пральний засіб.
4
Для видалення застарілих плям потрудитися доведеться трохи довше. При роботі з кольоровими тканинами вам допоможуть лимонна кислота або сіль з лимонним соком. Для початку потрібно потримати тканину над киплячою водою, потім протерти лимонним соком, який можна розбавити горілкою. І нарешті, забруднене місце протріть тампоном, змоченим в розчині води і нашатирного спирту. Також рекомендують скористатися кислим молоком - тканина опускаєте в молоко на кілька годин, після чого перете.
5
Для виведення плям з білих речей можна використовувати наступний спосіб. Розчиніть в оцті кілька кубиків марганцівки, потім протріть пляму цим розчином. Пляма забарвиться в рожевий колір. Щоб нейтралізувати відтінок, використовуйте перекис водню, протерши нею тканину. Також можна використовувати кілька крапель аміаку, змішаних з такою ж дозою трипроцентної перекису водню. Капнути суміш на пляму, потім прополоскати.