Як визначити ендометрит.

Порожнина матки вистелена ендометрієм - слизовою оболонкою. Вплив деяких інфекцій може викликати її запалення - ендометрит. Це захворювання проявляється характерними симптомами, за якими і можна його визначити або припустити. Однак для уточнення діагнозу все ж буде потрібно відвідування лікаря.
Інструкція
1
Однією з поширених причин ендометриту є інфекція, проникла з піхви. Однак і інші привертають моменти, такі як тривалі ускладнені пологи і перенесені аборти здатні викликати це захворювання.
2
Першою ознакою ендометриту є неприємні відчуття в низу живота, поступово переходять у ниючий біль. Інтенсивність прояву цього симптому залежить від гостроти запального процесу, від виду інфекції та опірності організму жінки.
3
Хворобливі відчуття супроводжуються виділеннями з піхви. Вони можуть бути жовтими, гнійними, з домішкою крові. Це залежить від виду інфекції та від стадії захворювання.
4
При сильному запаленні і слабкому імунітеті хвороботворний процес прогресує. Це відбивається на загальному самопочутті. Через інтоксикації, пов'язаної з впливом на організм інфекції, підвищується температура, з'являється головний біль, нездужання, слабкість, сильний озноб. У ряді випадків турбує ломота у всьому тілі, м'язова і суглобовий біль.
5
При гарній опірності організму симптоматика ендометриту може бути маловираженим. Але це не привід не звертатися до лікаря, оскільки хвороба здатна легко перейти в хронічну форму, наслідком якої будуть зміни епітеліального шару матки, безпліддя, нерегулярний менструальний цикл, періодичні виділення з піхви і тягнуть болі в низу живота.
6
Симптоми ендометриту схожі з іншими гінекологічними захворюваннями, тому визначити його напевно здатний тільки лікар після огляду, а також лабораторного дослідження мазка, крові та УЗД. Відповідно при перших ознаках хвороби краще відразу звернутися по кваліфіковану допомогу. Це допоможе уникнути можливих ускладнень.