Як побороти страх у дитини.

незріла нервова система дитини потребує особливої уваги з боку дорослих. Багате дитячу уяву наповнює реальне життя різними небезпеками. Тому юному людині потрібна особлива захист і розуміння батьків. Як же допомогти крихітці подолати всілякі вікові страхи?
Інструкція
1
Поставтеся до проблем малюка з усією серйозністю. Не намагайтеся жартувати або висміювати страхи, якими б незначними вони не представлялися вам. Безглуздо вмовляти або примушувати бути хоробрим. Не варто приводити в приклад особисте безстрашність. Навряд чи у вас вийде стати зразком для наслідування. Навпаки, усвідомлення власної слабкості може послужити для дитини приводом чергового розчарування в житті. І малюк відчує себе ще більш беззахисним.
2
Діти дуже часто страждають від гіпертрофованої опіки старших. Невпевненість дорослих в самостійності дитини найчастіше формує нові страхи. Тому намагайтеся заохочувати і спрямовувати прагнення дитини до незалежності. Підвищуйте його самооцінку і віру в можливість подолання власної слабкості. Не забувайте хвалити малюка щоразу, коли йому вдається подолати боязнь. Якщо сьогодні ваш карапуз відважно залишився в темній кімнаті, то це привід заохотити маленького героя улюбленим ласощами.
3
Постарайтеся обмежити потік непотрібної інформації. Слабка дитяча психіка дуже рухлива і ранима. Перегляд у великій кількості телепередач (і навіть мультфільмів) впливає негативно на ще не сформовану особистість. Є багато інших варіантів для різноманітності дитячого дозвілля. Замініть телевізор і комп'ютер книгами. Можна зібратися всією родиною у вітальні після вечірнього чаю і відродити традицію читань вголос.
4
Частіше бувайте в театрі і цирку, на тематичних виставках. Тільки відповідально підійдіть до вибору п'єси або подання для свого вразливого дитини. Попередньо зберіть відгуки глядачів про постановку, яку збираєтеся відвідати.
5
Розширюйте коло інтересів вашої дитини, відволікайте від неприємних спогадів. Наприклад, запишіть його в художню студію. Зображуючи на папері свої страхи, малюк швидше навчиться відрізняти фантазію від реальності.