Що можна садити поруч з баштанними культурами. кавун поруч з гарбузом.

Баштанні культури відносяться до сімейства гарбузових. Сюди можна включити диню, кавун і різні сорти гарбуза. Ці культури дуже корисні, адже вони багаті вітамінами. Саме тому садівники вирощують ці плоди у себе на заміських ділянках. Щоб врожайність була висока, необхідно правильно висаджувати баштанні культури.
Кавун дуже любить сонце, тому не висаджуйте культуру поряд з деревами та кущами, так як вони зроблять затемнення, а це вкрай небажано для ваших рослин. Також не варто висаджувати баштанні поруч з деякими спорідненими культурами, наприклад з гарбузом, кабачками, а також варто уникати сусідства огірків. Краще посадіть поруч кукурудзу, зелень (за винятком петрушки), шпинат. З динею можна посадити тих же сусідів, що і з кавуном. Причому кавун і диня відмінно сусідять і один з одним. Але врахуйте, що баштанні культури дуже сильно розростаються. Тому по сусідству висаджуйте ті рослини, які є ранніми. Таким чином, ви встигнете зібрати урожай до того моменту, коли баштанні культури займуть більшу площу. Так як диня і кавун не люблять занадто зволожену грунт, не висаджуйте їх поруч з полуницею. Поруч з рослинами сімейства гарбузових ви можете посадити чорну редьку. Вона виділяє фітонциди, які запобігають появі павутинного кліща. Сусідами можуть стати і томати, вони відлякують тлю, пильщика і вогнівки. Гарбуз дуже невибаглива. Її можна вирощувати прямо на компостній купі, саме ці умови для неї є ідеальними. Ця культура дуже пізно починає розростатися, тому по сусідству ви можете посадити цибулю-порей, горох, кучеряву квасолю або шпинат. Вкрай небажана висадка поблизу томатів, картоплі та редьки, гарбуз може задавити урожай, та й сама не виросте. Також уникайте сусідства гарбуза з петрушкою. Баштанні культури не переносять вітру, тому щоб утримати пориви, посадіть навколо ділянки кукурудзу, квасолю або горох. Так як кавун, диня і гарбуз поглинають з ґрунту дуже багато поживних речовин, намагайтеся не висаджувати їх поруч з буряком, морквою, часником і редискою.
Гарбузи вирощують практично в усіх країнах світу - в самих різних погодних умовах. Ця ягода (так-так, гарбуз - НЕ овоч!) Невибаглива, однак є деякі особливості вирощування гарбуза в наших краях. Так, наприклад, не варто, як в більш теплих місцях, поміщати насіння відразу в грунт.
Вам знадобиться
  • - насіння гарбуза;
  • - торф'яні горщики;
  • - марля;
  • - підгодівля;
  • - поліетиленова плівка;
  • - гній;
  • - перегній;
  • - компост.
Інструкція
1
Гарбузове насіння слід покласти в розчин комплексної мінеральної підгодівлі на добу, а потім промити теплою водою, висушити на марлі і помістити на 5:00 в холодильник (не в морозилку!).
2
Спочатку насіння варто розмістити в спеціальні торф'яні горщики з грунтовою сумішшю для розсади. До появи сходів треба прикрити горщики шаром поліетилену. Насіння повинні проростати при температурі не нижче 15 градусів. Тільки через 20-25 днів після появи сходів гарбуз можна садити на грядку. Найефективніше робити це в кінці травня або початку червня.
3
На городі гарбуз слід розміщувати з південної сторони стіни або огорожі. Там рослинам менше зашкодить ранковий холод, оскільки прогріті днем стіни чи огорожа вночі віддають тепло, створюючи сприятливий мікроклімат. В інших випадках слід на ніч закривати грядки з гарбузами плівкою.
4
На сирих і важких глинистих ґрунтах, а також на кислих грунтах гарбуз росте погано. Рослині найбільше підходить добре прогрівається легкий грунт з глибоким орним шаром. На подібних ділянках гарбуза великоплідних сортів виростають прямо-таки гігантськими.
5
Паростки найкраще садити прямо в перегній, гнойову або компостну купу (гарбузі потрібно багато поживних речовин), а якщо це не представляється можливим, то варто хоча б підгодувати переміщені в грунт рослини гноївкою.
6
В лунки садять по дві рослини на глибину близько чотирьох сантиметрів. Ямки в землі треба робити на відстані півтора метрів один від одного, щоб батоги гарбуза вільно поширювалися в різні боки. Після посадки рослини рясно поливають.
Корисна порада
Як попередників гарбуза рекомендується використовувати ріпчасту цибулю, капусту, ріпу, квасолю, буряки, редьку і трав'янисті багаторічники. Восени після збирання попередника ділянку очищають від рослинних залишків та перекопують.