Як визначити хворобу щитовидної залози за симптомами.

Щитовидна залоза - це орган людського організму, який виробляє гормони, регулюючі обмін речовин. Симптоми різних захворювань щитовидної залози можуть радикально відрізнятися.
Інструкція
1
Хвороби щитовидної залози умовно можна розділити на захворювання, які пов'язані з надлишком вироблюваних нею гормонів (гіпертиреоз) та їх дефіцитом (гіпотиреоз).
2
Підвищена активність щитовидної залози призводить до нервозності, різкої втрати ваги, прискореного серцебиття і підвищене потовиділення. До того ж до симптомів гіпертиреозу віднести можна порушення менструального циклу у жінок і еректильну дисфункцію у чоловіків. Одна з поширених причин гіпертиреозу - базедова хвороба.
3
Базедова хвороба являє собою аутоімунне захворювання, що викликає надлишок гормонів щитовидної залози. Симптоми базедової хвороби схожі з основними ознаками гіпертиреозу. Додаткові симптоми захворювання: сверблячі, сльозяться очі і збільшення щитовидної залози, тобто утворення зоба.
4
Зниження активності щитовидної залози супроводжується наступними симптомами: регулярні запори, уповільнення серцебиття, підвищена стомлюваність, а також неконтрольоване збільшення маси тіла. Крім того, у жінок гіпотиреоз викликає рясні менструації, а у чоловіків - еректильну дисфункцію.
5
У п'яти відсотків жінок в перші місяці після пологів спостерігається післяпологовий тиреоїдит. Умовно це захворювання щитовидної залози можна розділити на дві стадії: першої притаманні симптоми гіпертиреозу, а для другої характерні ознаки гіпотиреозу.
6
Один з ознак раку щитовидної залози - це зоб. Тому, що почалося розростання щитовидної залози - сигнал негайно звернутися до лікаря.
Зверніть увагу
При хворобах щитовидної залози дуже небезпечно приймати таблетки для схуднення: здоров'ю можна нанести непоправної шкоди!
Корисна порада
Для визначення захворювання щитовидної залози потрібно здати кров (аналіз рівня специфічних гормонів, який позначають абревіатурою Т4 і ТТГ).