Як вибрати підручник з алгебри.

Для того щоб вибрати підручник з алгебри, необхідно насамперед визначитися з тим, з якою метою і для кого ви обираєте підручник. Варіантів тут досить багато: можна вибирати підручник для занять у класі, для домашньої підготовки до іспитів в школі або вступних іспитів в інституті, для роботи з відстаючим учнем того чи іншого віку - і для кожного будуть свої критерії вибору.
Інструкція
1
Якщо ви вчитель і вибираєте підручник для занять у класі, тоді важливо, щоб він входив до числа рекомендованих у Росії, підходив вашим учням, враховуючи їх вікові особливості, тобто давав матеріал відповідно до шкільної програми.
2
Якщо ви вибираєте підручник для учня старших класів або абітурієнта, якому потрібно повторити шкільний курс з метою підготовки до іспитів, тоді потрібен принципово інший підручник. Є спеціалізовані посібники для вступників, і тут не так важливо, рекомендований підручник в Росії, хоча бажано подивитися, щоб він не був занадто спрощеним, особливо на початку.
3
Якщо ви хочете займатися з класом просунутих учнів, наприклад, у спеціалізованій математичній школі, тоді вибір у вас дещо більше. У цьому випадку часто буває, що викладач не надто залежить від підручника і не дуже на нього орієнтується.
4
З конкретних авторів дуже цінується підручник Кисельова, а також задачник Рибкіна. Однак потрібно дивитись, для яких цілей потрібен підручник.
5
Якщо ви займаєтеся з конкретним учнем, подивіться, який підручник він в змозі освоїти. Сучасні школярі, особливо відстаючі, часто мають проблеми з елементарними навичками читання і сприйняття тексту. Тому хороші викладачі і репетитори можуть користуватися відразу декількома підручниками, вибираючи з них найбільш сильні теми для вивчення.
6
Наприклад, середній учень, швидше за все, не впорається із завданням, якщо запропонувати йому самостійно освоювати тригонометрію за підручником Мерзляка. Крім того, у дітей можуть бути різні типи пам'яті, різні характери. Тому іноді навіть має сенс дати учневі почуття кілька посібників і подивитися, яке виявиться зрозуміліше.
7
В якості базового підручника з алгебри іноді рекомендують підручники Нікольського, але краще разом з дидактичними матеріалами, де основні завдання розібрані досить докладно.