Як будують будинки з клеєних брусів.

Клеєний брус - це натуральний матеріал, що відповідає всім екологічним вимогам. Щоб побудувати з нього будинок не вимагається важкої техніки - процес складання проходить швидко, а зовнішній вигляд будови дуже привабливий. Тому клеєний брус все частіше використовується при зведенні комфортних заміських будинків і дачних будівель. Щоб отримати міцне і якісне житло, слід дотримуватися технологію та етапи будівництва.
Інструкція
1
Оберіть проект домаСтроітельству будинку передує створення проекту. Це може бути типовий варіант або індивідуальна розробка, що враховує ваші побажання. Залежно від характеру проживання (цілорічного або сезонного) підберіть товщину клеєного бруса. У проекті повинні бути обумовлені всі архітектурні особливості будови, тип фундаменту, вид покрівлі, матеріали утеплення, гідроізоляції і т.д. Якщо ви маєте намір скористатися типовий розробкою, після оформлення документів замовте необхідну кількість матеріалу. Кожна деталь буде виготовлена точно по відомим розмірами, оброблена спеціальним складом і пронумерована.
2
Оберіть тип фундаменталу конструкція залежить від умов місцевості, рівня грунтових вод і типу грунту. Для дерев'яного будинку підійде незаглиблений стрічковий, стовпчастий або пальовий фундамент. За результатами досліджень виберіть тип конструкції. Наприклад, при високому рівні грунтових вод незамінний фундамент палі, при щільному грунті - стовпчастий.
3
Зведіть фундаментУдаліте на ділянці сміття і рослинний шар і проведіть розмітку кордонів майбутньої будови. Якщо для дому обраний стовпчастий фундамент, використовуйте готові залізобетонні стовпи, розмістивши їх в місцях основних навантажень. Для опор з цегли необхідно армування - це додасть кладці більшу міцність. З'єднайте верхні частини конструкції балками - вони стануть підставою для стін. Передбачте захист будинку з бруса від ґрунтової вологи. Зробіть гідроізоляцію фундаменту - вона захистить нижні вінці від гниття і поліпшить герметичність будинку.
4
Зберіть стениНа шар гідроізоляції укладіть перший вінець і балки перекриття підлоги. Уважно дивіться на маркування будівельного бруса - його нумерація йде відповідно до проекту. Наприклад, 2-3-3 означає, що деталь відноситься до стіни №2, вінець №3 знизу, деталь №3. Піднявши стіни до потрібної висоти, закрийте зібраний короб стельовими балками.
5
Зробіть кровлюСначала зберіть каркас даху - кроквяну систему. Проведіть розмітку і встановіть деталі на місце, міцно закріпивши їх на коньковом брусі і стінах. Утепліть горищний простір, проклавши шари мінеральної вати на перекритті і кроквах. Закрийте каркас покрівлею.
6
Змонтуйте коммунікацііУстановіте систему опалення, водопостачання та каналізації. Для цього використовуйте поліхлорвінілові або пластикові труби. Зробіть приховану проводку електрики в спеціальних отворах, що знаходяться в брусі.
7
Проведіть внутрішні работиОбшейте стелю, настелите підлоги, встановіть двері та вікна. Внутрішнє оздоблення може проводитися будь-якими матеріалами, але красу клеєного бруса слід підкреслити тільки лаком.
Зверніть увагу
Для захисту фасаду, фундаменту і покрівлі від вологи при дощі і танення снігу встановіть зовнішні системи водовідведення - по ньому вода буде потрапляти не на стіни, а в жолоби та водостічні труби.
Корисна порада
Оберіть технологію будівництва: з утеплювачем або без утеплювача. Якщо стіни зводяться з бруса товщиною 200 мм або 240 мм, будинок будується просто і швидко. Використання матеріалу товщиною 120 мм передбачає складання стін з удосконаленою теплоізоляцією і будівництво ускладнюється.