Як краще організувати лекції з теорії.

Лектор у вищому навчальному закладі повинен дотримуватися певних правил проведення лекції. В іншому випадку порушиться правильність контакту зі студентами, що негативно позначиться на освітньому процесі.
Інструкція
1
Заздалегідь підготуйте текст лекції. Непідготовлений викладач на лекції абсолютно даремний - його розповідь буде мати практично нульову інформативність. Тим більше, неприпустимо читання лекційного матеріалу з підручника, яким студенти можуть скористатися самостійно. Студенти, побачивши наплювацьке ставлення до себе, перестануть поважати педагога і його взаємодію з колективом не принесе ніяких плодів. Тому напишіть невелике конспект для себе, навіть якщо вважаєте, що в цьому немає необхідності. Виключення можливе в тому випадку, якщо у вас гарна пам'ять - тоді ви можете викладати матеріал без «підглядання» в конспект-шпаргалку.
2
Дотримуйтесь субординацію зі студентами. Багато викладачам (особливо молодим) властиво допускати фатальні помилки в спілкуванні з учнями. Найбільш поширеною з них є спроба будувати бесіду на лекції «на рівних». Як тільки студенти відчують, що з вами можна спілкуватися як з ровесником, ви не зможете повернути лекцію в русло спокійного отримання ними знань. Такий спосіб зблизитися з аудиторією вони сприймають як слабкість з боку педагога і думають, що у нього на парі можна робити що завгодно. Тому на першому ж лекції «проведіть межу», переходити кордони якої їм буде заборонено: ви доросла людина, яка ділиться з ними знаннями; вони студенти, які присутні на лекції заради отримання знань.
3
Страх виступу перед аудиторією доведеться перебороти. Людину з такою боязню лякає сама перспектива читати лекцію сотню-другу студентів, погляди яких будуть спрямовані тільки на нього протягом усього академічної години. Якщо ви знаєте про це не з чуток, напевно у вас в голові роїться маса питань ... А раптом ви почнете заїкатися? А раптом запнется, і всі будуть над вами сміятися? А що, якщо студенти почнуть задавати питання по темі лекції? Заспокойтеся! Випийте перед лекцією валер'янку, а безпосередньо перед входом в аудиторію кілька разів глибоко вдихніть - і страх відступить.