Як бути, якщо є борги.

Можливо, якийсь час назад ви позичили гроші в банку або у близької людини, і з кожним днем наближається дата їх повернення. Поки є час, постарайтеся більше не брати в борг, інакше ви не помітите, як опинитеся в борговій ямі.
Інструкція
1
Якщо ви хочете віддати борги якомога швидше, почніть жити за коштами. Перегляньте свій щомісячний і щоденний бюджет, в списках «Що купити» залиште тільки найнеобхідніше. Намагайтеся не звертати уваги на спокуси зробити спонтанну покупку (це стосується і дрібниць). Тіштесь тим, що чим раніше ви розрахуватися з боргами, тим швидше зможете знову балувати себе приємними покупками.
2
Щоб наблизити цей щасливий момент, задумайтеся про пошук ще одного джерела доходу. Мова не йде про те, щоб ви працювали цілодобово, перериваючись тільки на чотиригодинний сон. Але навіть невелика підробіток на 2-4 години в день може істотно прискорити виплати за кредитами або боргах. Головне, знайти ту справу, яку б було не надто виснажливим і довелося б до душі. При грамотному підході підробіток можна організувати навіть з хобі.
3
Який з боргів виплатити першим? Незалежно від розміру в першу чергу розраховуйтесь з тим, терміни якого настануть швидше. Якщо сума занадто висока, постарайтеся зробити так, щоб у вас була можливість повернути хоча б її частину. Обов'язково зв'яжіться з кредиторами або близькими людьми, у яких ви позичали гроші, і повідомте про стан справ. Можливо, хтось із них піде вам назустріч і продовжить термін виплати. Навпаки, якщо у вас накопичилася вся необхідна сума, повертайте гроші якомога швидше, не чекаючи призначеної дати.
4
Як запобігти необхідність позичати гроші? Освойте «правило 10%». Його суть полягає в тому, щоб від кожного щомісячного доходу ви завжди відкладали 10%. Найкраще відкрити банківський рахунок, умови якого не дозволяли б вам легко знімати відкладені гроші. До речі, коли ви розрахуєтеся з усіма боргами, вам буде легше підтримувати звичку віддавати частину доходу. Тільки цього разу ви будете платити самому собі в майбутнє.