Як захистити собаку від кліщів влітку.

Кліщі небезпечні для собак тим, що вони переносять важке паразитарне захворювання - піроплазмоз. При укусі інфікованим кліщем в кров тварини потрапляють збудники цього захворювання - піроплазми. Вони паразитують в еритроцитах і руйнують їх. Без лікування більшість тварин гине. На жаль, в Росії поки немає сертифікованої вакцини від кліщів для собак. Проте захистити її від кліщів влітку можна наступними способами.
Інструкція
1
Придбайте спеціальний нашийник, що захищає собаку від нападу кліщів. Можна купити спеціальні спреї або краплі. При покупці захисних засобів звертайте увагу на герметичність упаковки, дату виготовлення і термін придатності.
2
Нанесіть краплі або спрей на шкіру собаки в декількох місцях, там де вона не зможе їх злизати. Повторюйте цю процедуру один раз в два-три тижні до пізньої осені.
3
Принцип дії засобів захисту наступний: діюча речовина, що знаходиться в краплях, спреях або яким просочений нашийник, вбирається в шкіру і потрапляє в фолікули. Потім воно виділяється з сальним секретом і відлякує кліщів. На цей процес орагнізма тваринного потрібен час, тому краплі потрібно починати застосовувати вже навесні в період сходу снігу.
4
Оглядайте собаку після кожної прогулянки, оскільки зазначені кошти не дають стовідсоткового захисту від укусу кліща. При огляді звертайте особливу увагу на пахви, пах, холку, груди, морду і лапи (між пальцями) вихованця.
5
Якщо ви виявили кліща у собаки, терміново видаліть його. Попросіть кого-небудь потримати пса. Капніть на кліща соняшникова олія з піпетки і зачекайте деякий час. Захопіть кровопийцу пінцетом і повільно починайте викручувати навколо своєї осі. Різко висмикувати його не можна, так як щелепи залишаться в місці укусу. В цьому випадку потрібно звернутися у ветеринарну клініку.
6
Спаліть кліща. Ретельно вимийте руки, продезінфікуйте ранку собаки йодом і знову вимийте руки.
7
Спостерігайте за станом собаки після укусу кліща протягом трьох діб. Ознаками починається пироплазмоза є потемніння сечі, втрата апетиту, тварина стає млявим, весь час лежить. В цьому випадку негайно звертайтеся до ветеринарного лікаря, якщо цього не зробити вчасно, собака може загинути. Якщо після закінчення трьох діб здоров'я пса не погіршиться, можна буде заспокоїтися - кліщ, що укусив собаку, був не заразна.
Зверніть увагу
Після перенесення пироплазмоза імунітет у собаки до цього захворювання не формується, тому можливо повторне зараження.
Захист своєї собаки від кліщів - це досить актуальна проблема. На щастя, в даний час вона розв'язується з допомогою тих чи інших методів і засобів: найбільш ефективним захистом собак від паразитів визнані спеціальні краплі і нашийники.

Справа честі

В даний час існує відразу кілька типів захисту свого вихованця від кліщів. Проте ефективність того чи іншого засобу безпосередньо залежить від віку тварини і інших індивідуальних ознак. Нерідко захист від кліщів комбінується із захистом тварини від бліх та інших злободенних паразитів. Найпоширеніший спосіб - це використання спеціальних крапель.

Як ефективно захистити собаку від кліщів? Краплі

Краплі мають властивість всмоктуватися в підшкірний жир тварини, не даючи клещам прокусити тонку шкіру собаки. Варто пам'ятати, що речовини, що входять до складу таких крапель, нерідко є токсичними і можуть викликати у собаки отруєння. Саме тому наносити препарат слід на холку пса, тобто на те місце, до якого собака при всьому своєму бажанні не дотягнеться язиком.Прімечательно, що такий засіб ефективного захисту собак від кліщів зберігає свої властивості протягом місяця, після чого обробку потрібно продублювати. Потрібно знати, що собаку не можна мити протягом перших трьох днів після обробки, оскільки захисні краплі можуть змитися водою. Ефект настає лише на третій день після обробки тварини, а вже на четвертому тижні ефективність крапель помітно знижується, тому не варто забувати про чергову обработке.В даний час одними з найбільш ефективних і доступних крапель, що захищають собак від кліщів, визнані «Фронтлайн» і « Барс ». «Фронтлайн» - краплі, які надають інсекто-акарицидну дію, знищуючи паразитів. Великий плюс цього засобу полягає в тому, що воно не є токсичним, тому не приносить шкоду собаці. Захисна дія препарату зберігається протягом трьох недель.Недорогім захисним засобом є краплі «Барс». Вони надають тривале репеллентное дію і застосовуються для захисту від кліщів собак різних порід. Це ж засіб прописується ветеринарами як лікуючого препарату після укусів паразитів. Захист здійснюється протягом місяця. Краплі «Барс» можуть здійснювати і комплексний захист в зв'язці зі спеціальним собачим нашийником проти кліщів.

Як ефективно захистити собаку від кліщів? Нашийник

Нашийники від кліщів починають чинити захист тільки через 24 години після контакту з собакою. Як правило, термін придатності таких нашийників становить від одного до п'яти місяців. Після закінчення цього часу необхідно провести обов'язкову заміну вироби. Собачий ошийник від кліщів - це виріб у вигляді смужки з гуми, обробленої спеціальним складом, що містить інсектицид: флуметрин, тетрахлорвінфос або пропоксур.