Як розвести багаття з підручних матеріалів.

Розпалювання багаття - захід, що входить в програму будь-якого туристичного походу. Костер випромінює світло і дарує тепло. З його допомогою можна висушити промоклий одяг, закип'ятити воду, приготувати смачний сніданок, обід і вечерю, а вид багаття здатний підняти настрій навіть самому похмурому туристу. Розвести багаття можна кількома способами за допомогою найпростіших підручних матеріалів.
Вам знадобиться
  • - газета;
  • - оргскло або шматочок гуми;
  • - папір та соняшникова олія;
  • - воскова свічка;
  • - береста або соснові голки
Інструкція
1
Найпоширеніший спосіб - розведення багаття за допомогою сухої газети і дрібних гілочок. Використовуйте саме газету. Туалетний папір і паперові серветки не горять, а тліють, і розвести багаття з допомогою буде досить-таки проблематично.
2
Не кожен раз туристичному походу супроводжує ясна сонячна погода. Такі природні явища, як вітер, дощ і туман, всупереч сприятливим прогнозам синоптиків, в будь-яку хвилину можуть застигнути вас зненацька. Розвести багаття в умовах негоди для багатьох може здатися нездійсненним завданням. Але якщо ви взяли з собою оргскло або шматочки гуми, наприклад, частинки старої автомобільної камери, процес розпалювання багаття не займе у вас багато часу і сил.
3
Розвести багаття можна і за допомогою соняшникової олії. Правда, сам цей продукт не горить, але якщо змочити в маслі папір і підпалити, то горіти вона буде в два рази сильніше і довше, ніж необроблена.
4
Для розведення багаття може придатися навіть маленький недогарок звичайної воскової свічки. Викопайте в землі невелику ямку, поставте в неї свічку і потихеньку обкладають її тоненькими сухими прутиками. Уже через кілька хвилин ви зможете насолоджуватися теплом і яскравим світлом багаття.
5
Якщо ж ні оргскла, ні гуми, ні паперу, ні свічки з собою у вас не виявилося, не панікуйте. Розвести непоганий багаття ви зможете і за допомогою того, що вас оточує, наприклад, за допомогою березової кори - берести. Тільки не зрізайте кору з живого дерева, краще пошукайте для розведення багаття стару засохлу березу. Береста легко розшаровується на тоненькі пластинки, які чудово горять навіть під час дощу.
6
Розвести багаття ви можете, підпаливши купку сухих соснових голок, поступово підкладаючи до них маленькі сухі гілочки. Якщо тонких гілок у вас під рукою не виявилося, спробуйте підпалити товсті, тільки перш ніж підносити до них сірник, за допомогою ножа зробіть на гілках надрізи у формі ялинки.