Як складати спальник.

Спальник - нагальна необхідність для туриста при походах на природу з ночівлею. Мішок-«кокон» або «ковдру» надійно захистить вас від холоду і зробить життя в екстремальний умовах більш комфортною. Початківцю любителю активного відпочинку важливо навчитися швидко і вправно збирати необхідне спорядження, щоб не створювати собі в дорозі зайвих проблем. Наприклад, компактно складати спальник.
Вам знадобиться
  • - спальник;
  • - компрес-мішок з ременями.
Інструкція
1
Перед укладанням спального мішка обов'язково переконайтеся, що він повністю сухий. Якщо похідне спорядження накопичило в собі вологу, його необхідно ретельно просушити біля вогню або на сонці. Зробити це слід якомога швидше, інакше можна зіпсувати внутрішній утеплювач. Негайна сушка особливо важлива для пухових спальників, так як в натуральному наповнювачі може початися процес гниття. Крім того, вологий мішок буде набагато важче транспортувати - через вогкість він стає більш важким і об'ємним.
2
Складіть сухе виріб рівно навпіл по центральній подовжній лінії, щоб з полотна вийшла довга вузька смужка. Тепер можна акуратно і щільно скручувати спальник. Починаючи з низу вироби, починайте скачувати його в «ковбаску». При цьому необхідно із зусиллям притискати спальний мішок руками до горизонтальної поверхні і ретельно розгладжувати руками все складки і міхури. Щоб компактно скласти похідне спорядження, ваша головна задача - випустити з мішка через отвір для голови якнайбільше накопичився повітря.
3
Затяните вийшов невеликий рулон спеціальними ремінцями, які зазвичай входять в туристичний комплект. Після цього скачайте назовні верхні краю компресійний сумки для зберігання спальника і починайте поступово заправляти в нього скачаний мішок. Акуратно, потроху розкручуйте упаковку, поки спальник повністю не виявиться всередині неї. Якщо він не помістився, вам залишиться тільки розкачати виріб і заново повторити крок №2. Намагайтеся скачати полотняний циліндр якомога щільніше.
4
По приїзді додому рекомендується вийняти спальний мішок з компрес-упаковки і зберігати його в шафі в розправленому, або ж злегка зім'ятому стані. Зазвичай при упаковці в похідних умовах виріб складається по одній і тій же лінії, і при тривалому використанні на його поверхні з'являються місця з сильним зносом внутрішнього утеплювача. Щоб туристичне спорядження довше зберігало свої високі експлуатаційні характеристики, при зберіганні спальника необхідно робити перегини полотна завжди в різних місцях.