Як вибрати ласти для підводного плавання.

Правильний підбір спорядження і, зокрема, ласт - головна умова комфортних підводних занурень. Цей аксесуар має сидіти на вас так, щоб, в ідеалі, ви їх взагалі не відчували на ногах, коли переміщується в воді. Вибрати ласти для підводного плавання необхідно відповідно до географією занурень, вашими фізичними параметрами і стилем плавання.
Інструкція
1
Для занурення в холодній воді водойм Росії дайвінгісти зазвичай використовують «мокрі» гідрокостюми, в комплекті з якими продають і спеціальні боти. Для такої екіпіровки вам будуть потрібні ласти з відкритим носком і п'ятою, які кріпляться на нозі за допомогою регульованого кріплення. Для «сухих» «гідровиків» з ботами такі ласти також підійдуть.
2
Частіше любителі підводного плавання воліють теплі води південних морів, багаті казковими красотами підводного світу. В цьому випадку виберіть закриті ласти на 1-1.5 розміри більше. Це дозволить ласті триматися на нозі досить вільно, не спадати з неї, чи не натирати і не сковувати рухів.
3
В тому випадку, якщо ви віддаєте перевагу енергійний стиль підводного плавання, короткі, але «швидкі» дистанції, різкі занурення, виберіть ласти з більшою жорсткістю. Вони дозволять у воді рухатися швидше, але потребуватимуть великих витрат фізичних сил. Для такого стилю підійдуть і ласти з поздовжнім розрізом, що працюють у воді по типу пропелера, переміщаючи її назад. Витрачаючи менше зусиль, ви зможете долати великі відстані при мінімальній кількості рухів ногами.
4
Тим, хто любить перетворювати свій заплив у нестомлюючу і неквапливу підводну прогулянку, підійдуть еластичні традиційної форми ласти, що не дозволяють розвивати велику швидкість, але забезпечують комфортне переміщення без особливих зусиль. Що стосується довжини, то для сноркелинга - прогулянкового плавання, досить буде ласт довжиною 55-65 см, але ось для підводного полювання виберіть ласти достовірніше - 85-90 см.
5
Врахуйте, що для зручності пересування центр тиску води на робочу поверхню ласти повинен бути якомога ближче до точки докладання зусиль ногою плавця. Це забезпечується в тому випадку, коли при витягнутих ногах і носках ніг робоча лопать становить зі ступнями кут рівний 20-30 градусам. У жорстких, прямих ластах, при русі у воді спортсмену доводиться відтягувати шкарпетки ніг сильніше, що при тривалому плаванні може викликати судоми.