Як вибрати костюм для підводного плавання.

Костюм для водного плавання - гідрокостюм, є необхідним спорядженням для занять дайвінгом або підводного полювання. Він може бути трьох видів: мокрий, сухий і напівсухий. При виборі гідрокостюма слід орієнтуватися на певні критерії.
Інструкція
1
Якщо ви плануєте придбати костюм для короткочасних занурень в теплу воду (+28 градусів і вище), тоді слід зупинити свій вибір на майці і шортах, виготовлених з неопрена, товщиною два-три міліметри. При тривалому зануренні або плаванні в холодній воді доцільніше буде вибрати мокрий гідрокостюм. Завдяки цьому, плавець може знаходитися довгий час під водою і не замерзати при цьому. Мокрий гідрокостюм відмінно зберігає теплозахисні властивості навіть при порізах або дрібних пошкодженнях, оскільки спочатку він не є водонепроникним.
2
При виборі костюма для підводного плавання слід враховувати матеріал, з якого він виготовлений. Неопрен є основним і найкращим матеріалом для виготовлення гідрокостюмів. Його достоїнства: равнорастяжімость в різних напрямках, м'якість і відмінні теплоізоляційні властивості через пухирців повітря, що розташовуються в мікропорах. Щоб забезпечити зручність одягання і велику механічну міцність гідрокостюма, неопрен дублюється тканиною.
3
Вибираючи костюм, враховуйте, що його теплозахисні властивості в більшості залежать від щільності прилягання до тіла і його товщини. Чим товщі гідрокостюм, тим більше захист від холоду, але це обмежує рухливість плавця і вимагає великих вантажів для забезпечення плавучості костюма. Для занурень на велику глибину слід використовувати найтовстіший костюм, так як при тиску води погіршуються теплозахисні властивості матеріалу. На додаток до костюму можна використовувати рукавички, тонкі шкарпетки і рукавиці.
4
Блискавки і застібки на гідрокостюмі заслуговують окремої уваги. Незалежно від їх розташування пам'ятайте, що з одного боку їх довжина і наявність може позитивно позначатися на зручності знімання або одягання, але з іншого боку - це негативно позначається на показниках теплозахисту гідрокостюма. Якщо блискавка розташована ззаду, то бігунок повинен бути оснащений міцною та довжиною стрічкою для можливості самостійного застібання і розстібання.
5
Зверніть особливу увагу на місця костюма, схильні до зносу - лікті і коліна. На цих місцях повинні бути присутніми додаткові накладки, вулканізовані або приклеєні до захищається ділянкам. Для любителів дайвінгу підійдуть сухі костюми з відкритим обличчям і кистями рук. У такому костюмі для підводного плавання передбачені манжети на рукавах і шийна обтюрация для кращої герметизації.