Як працює літак на сонячній енергії. Як працює авіація.

Літак нового покоління Solar Impuls, двигун якого працює буквально від сонячного світла, винайдений в Швейцарії. Батареї на крилах літального апарату акумулюють енергію сонця і за допомогою фотоелектричних перетворювачів виробляють струм, що запускає роботу двигуна. Оскільки літак літає над хмарами, його денний політ може бути дуже довгим. Адже енергію він черпає прямо з повітря.
Вам знадобиться
  • літальний апарат моноплан, сонячні батареї, фотоперетворювачі, літієво-полімерні акумулятори, електричний двигун, сонячне світло
Інструкція
1
Літак довжиною 21,85 метра, висота - 6,4 м, розмах крил 53,4 м, вага - 1,6 тонни, зовнішні панелі якого виконані з вуглецевих композитів, оснастите електроприводом. Встановіть на ньому чотири двигуна по 10 кінських сил, які працюють від електричного струму.
2
На поверхні крил машини, в області горизонтального оперення, розташуйте 12 000 осередків сонячних батарей. Осередки краще зробити з монокристалічного кремнію, товщина якого не повинна перевищувати 130 мкм. Вони будуть частиною площині крила і зможуть гнутися в польоту разом з ним.
3
На горизонтальному оперенні літального апарат розмістіть 880 фотоелектричних перетворювачів. Вони перетворять сонячну енергію в електрику.
4
Встановіть на машину ливарно-полімерні акумулятори. Вони необхідні для того, щоб накопичити енергію та в нічний час забезпечувати роботу двигуна.
5
Батареї «всмоктують» сонячне світло. Фотоелектричні перетворювачі перетворюють його в струм, який з електроприводу надходить у двигун. Він працює і забезпечує політ літака. Частина енергії накопичується в літій-полімерних акумуляторах. Вона стане в нагоді, якщо виникне необхідність летіти в темряві.
6
Якщо на переліт знадобиться не мене діб, то виберіть наступну стратегію. Днем набирайте висоту на літаку. Поки є сонячна енергія, здійсните підйом на 8500 м. З настанням сутінків, починайте поступово знижуватися. На зниження піде близько трьох годин. Це дозволить заощадити запасену енергію. Потім включайте акумулятори і починайте підйом. Енергії в них повинно вистачити до сходу сонця. Коли зійшло сонце, від'єднайте і використовуйте енергію сонячного світла.
7
Плануючи переліт, розраховуйте час. Такий літак на відноситься до високошвидкісних. Його злітна швидкість складає всього 35 км/ч, а крейсерська - 70 км/ч.
Зверніть увагу
Зовнішня оболонка такого літака повинна бути тільки з вуглецевих панелей. При своєму незначному вазі, вони досить міцні, щоб протистояти повітряної стихії.
Корисна порада
Враховуючи характер роботи сонячних батарей і потужність приводу, рекомендована максимальна тривалість польоту без посадки не повинна перевищувати 36 годин.