Як навчити немовляти плавати.

Вважається, що вода для немовлят не є чужою стихією - адже зовсім недавно вона була їх середовищем проживання. Тому можна навчити дитину плавати вже в грудному віці. І якщо постійно продовжувати заняття, отриманий навик залишиться на все життя.
Інструкція
1
Починати навчати малюків плаванню можна з одного місяця, після того як добре заживе пупкова ранка. Ви можете довіритися професіоналу - при деяких дитячих поліклініках є басейни для грудничкового плавання. Приймають туди дітей починаючи з двох місяців. Вчити дитину буде один з батьків під керівництвом досвідченого інструктора. Перед відвідуванням басейну малюкові і дорослому потрібно здати медичні аналізи. Діти перебувають у воді в спеціальних підгузках для купання.
2
При бажанні ви можете займатися з крихіткою самостійно в звичайній домашній ванні. Температуру води для плавання радять поступово знизити до 33-34оС - в прохолодній воді дитина охочіше рухається. Можна обійтися і без шапочки, підтримуючи голівку малюка рукою.
3
Немовля спочатку вчиться плавати на спині. Мама підтримує однією рукою його головку, другий - стегна, і просуває малюка уздовж ванни. Потім залишається одна рука під головою. Поступово привчайте дитину до думки, що він буде плисти самостійно. Для цього міняйте руки під головою в ході руху, збільшуючи проміжки, коли дитини знаходиться без опори. Орієнтуйтеся на настрій вашого карапуза і на його успіхи.
4
Другий крок - навчитися плавати на животі. Спочатку дитину підтримують однією рукою під підборіддям і грудкою, другий під животиком, даючи звикнути до нових відчуттів. Потім, коли малюк освоїться, також просувають його вздовж ванній, страхуючи однією долонею під підборіддям.
5
Наступним завданням буде навчити малюка пірнати. Для цього скомандуйте: «Пірнаємо!» - І подмімо йому в обличчя. Коли дитина мимоволі затримає подих, спокійним рухом занурте на секунду його з головою. Реакцією малюка, швидше за все, буде здивування - що ж це сталося? Ваше завдання посмішкою і голосом показати, що все добре. З часом малюк звикне і буде затримувати подих сам.
6
В навчанні вам може допомогти так звана «шапочка русалки», яка представляє собою чепчик, на якому закріплені брусочки пінопласту. Так головка крихти підтримується на плаву. Мама за допомогою довгих стрічок, пришитих до чепчик, контролює пересування маленького плавця, лежачого на спині. У міру того, як малюк починає триматися на воді, брусочки по одному виймають. Купити такий чепчик можна в дитячих магазинах.
7
Дуже важливий при заняттях настрой мами. Ви повинні бути спокійні і впевнені - дитині передається ваш стан. При явних ознаках незадоволення не форсує події - так ви тільки закріпіть виник страх. Краще через деякий час спокійно повторити спробу. Нехай головною метою ваших занять буде не навчити малюка плавати при будь-яких обставинах, а гарний настрій і радість вашого карапуза.
9 місяців дитина проводить в маминому животі в амніотичної рідини. Тому водна середу природна і звична для новонародженого . Крім того, у малюків є рефлекс затаювання дихання при попаданні на обличчя води. Все це служить хорошою основою для навчання плаванню з пелюшок.
Вам знадобиться
  • - ванна;
  • - плавки для немовлят або підгузники для плавання;
  • - гумові тапочки для басейну;
  • - купальник.
Інструкція
1
Будинки приймайте ванну разом з малюком. Вода повинна бути комфортної температури, близько 30 ° С, щоб в ній малюк міг розслабитися. Перебуваючи у ванні разом з мамою, дитина відчуває себе більш надійно і спокійно, ніж один, це допомагає уникнути стресу, який інколи буває у дітей при купанні. Ви можете погладжувати дитину, похитувати. Щоб підтримувати рефлекс затаювання дихання, акуратно поливайте голову дитини водою небудь з рук, або з кухля. Душем користуватися не варто, він може налякати малюка.
2
Спробуйте відвідати дитячий басейн. При виборі орієнтуйтеся на температуру води, глибину і наявність хорошого інструктора. Спортивні басейни не підходять саме через температуру води - в такій холодній воді дитина не зможе розслабитися. Оптимальна глибина басейну - приблизно по плечі дорослого, щоб легко можна було встановити зоровий контакт. У багатьох містах відкривають спеціалізовані дитячі центри, орієнтовані також і на груднічкової плавання.
3
Якщо у вашому місті не вдалося знайти відповідний басейн, подивіться в сторону саун, готелів та аквапарків. Досить часто в таких місцях є дитячі басейни, в яких вода досить тепла.
4
Коли ви знайшли підходяще місце для плавання, починайте заняття. Зверніть увагу на свій стан під час занять - зберігайте спокій і впевненість у собі. Не робіть різких рухів, частіше обіймайте малюка, нагадуйте, що ви поруч. Не занурюйте дитини під воду насильно і без попередження.
5
У міру дорослішання дитина буде ставати все більш і більш самостійним, буде досліджувати простір навколо себе. Все частіше дитина буде проявляти ініціативу в рухах. Заохочуйте таку самостійність, але показуйте свою готовність допомогти в будь-якій ситуації. І незабаром ви побачите, що дитина вже може проплисти під водою якусь відстань без вашої допомоги. Надалі відстань збільшуватиметься, а потім дитина навчиться плавати самостійно.
Зверніть увагу
У дітей бувають різні вікові кризи, під час яких поведінка змінюється не тільки на суші, а й у воді. Якщо настав такий період, не змушуйте дитину робити те, чого йому не хочеться.
Корисна порада
Перед тим як почати відвідування басейну, порадьтеся з педіатром, чи немає у вашої дитини будь-яких протипоказань для відвідування бассейна.Узнайте, що вам знадобиться для басейну. Дитині, швидше за все, необхідно буде придбати спеціальні плавки для немовлят або підгузники для плавання, а вам знадобляться гумові тапочки.